Steem Coin Nedir? Steem Coin Nasıl Kazanılır? - KoinRehber

Steem Coin Nedir? Steem Coin Nasıl Kazanılır?


Steem coinsteem blockchain üzerinden işlem gören bir coindir. Diğer kripto paraların aksine kullanım alanı sosyal medya olacak şekilde planlanmıştır. Steem coin, Binance ve Bittrex gibi dünyaca ünlü borsalarda işlem görmekle beraber kripto para olarak şu aşamada zor günler geçirdiği söylenebilir.

Steem Coin Nasıl Kazanılır?
Steem coin, Steemit ve benzeri steem blockchain bağlısı ara yüzler üzerinden yazılar yayınlayarak, yazıları yorumlayarak kazanılabilmektedir. Temel mantığı Steem ile aynı değere sahip ve birbirine dönüşebilen Steem Power adındaki değerdir. Bir hesabın gücünü Steem Power miktarı belirler. Yani steem power miktarı yüksek olan birinin oylaması daha az olan birine göre daha yüksek bir değere sahiptir.
Tüm bunların dışında yakın zamanda Steemit INC. SMT’leri (Smart Media Token) piyasaya sürdü. Bu sistem ile aynı Ethereum’da olduğu gibi insanlar kendi tokenlarını oluşturabilmektedir. Bu tokenları kazanarak steem’e çevirip de steem kazanmak mümkün.
Steemit platformunun en temel ikinci kripto parası SBD’dir. Şu an için mevcut parasal değeri üzerinden konulardan ya da diğer kazanma yöntemleriyle SBD kazanmak mümkün değildir. Şu an yapılan son güncellemeler ile Steem ve Steem Power (SP) kazanılabilmektedir. Ancak geçmiş dönemlerde ödüllendirmeler Steem Power (SP) ve SBD ile yapılmaktaydı.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar