Uptrennd Platformunda İçerik Nasıl Oluşturulur? - KoinRehber

Uptrennd Platformunda İçerik Nasıl Oluşturulur?Uptrennd platformunda yeni konu açmak en çok karşılaşılan ve karıştırılan sorunların başında gelmektedir.

Uptrennd platformunda içerik eklemek için önce yukarıdaki resimde görülen aşağı ok işaretine tıklanması gerekmektedir. Bu ok tam olarak profil resminin yanında bulunmaktadır. Mobil üzerinden işlem yapan kullanıcılar Uptrennd platformunda içerik oluşturmak için bu adımda profil resimlerine tıklamaları yeterlidir.

Ana menüye girdikten sonra karşımıza çıkan seçeneklerden “ Create Post” seçeneği seçilmelidir.


“Create Post” seçeneğine tıklandıktan sonra yukarıda gördüğünüz şekilde bir sayfa ile karşılaşacaksınız. Bu sayfada Uptrennd platformunda içerik oluşturmak için temel bilgilerin ve içeriğin girilmesi gerekmektedir. Resimde bulunan numaralar üzerinden belirtecek olursak;

1-  Kategoriyi seçeceğimiz alandır. Bu makalenin yayınlandığı gün itibariyle platformda sadece kripto paralar ile ilgili içeriklere izin verildiğinden, sadece kripto paralara yönelik kategoriler bulunmaktadır. Örneğin konunuz bitcoin ile ilgiliyse Bitcoin, genel kripto paralar ile ilgiliyse Cryptocurrency kategorisini seçebilirsiniz.

2- Konunuzun ön plana çıkmasını istiyorsanız bu alanı doldurmanız gerekmektedir. (Zorunlu değildir)

3- İçeriğiniz orijinal yani özgün bir içerikse bu seçeneği işaretleyebilirsiniz. İçeriğinizin en az yüzde 80 özgünlüğünün bulunması gerekiyor. Aksi takdirde bu seçeneği seçerseniz token kaybetme ya da banlanma gibi sorunlarla karşılaşabilirsiniz.

4- İçeriğiniz size ait değilse, orijinal olmayan içeriklerin alıntılandığı yerin belirtilmesi için ortaya çıkarılan bir bölümdür. Bu seçeneği işaretlemeniz halinde yeni bir alan açılarak sizden alıntılanan içeriğin nereden alıntılandığını girmenizi istemektedir.

3 ya da 4’üncü seçenekten birinin işaretlenmesi zorunludur.

5- Bu alanı seçtiğinizde resim yükleme alanına yönlendirilirsiniz ve konunuza resim yükleyebilirsiniz. Resimsiz konu paylaşımı mümkün ancak resimli paylaşımlar daha çok ilgi çekmektedir.

6- İçeriğinizin başlığının girildiği alandır. İçeriğiniz ile ilgili ve yayınlandıktan sonra görülmesini istediğiniz başlığı bu alana yazmalısınız.

7- İçeriği bu alana girmelisiniz. Metnin uzunluğuyla alakalı herhangi bir sorun bulunmamaktadır. 4’üncü maddedeki orijinal olmayan içeriğin seçilmesi halinde konunuzun altına alıntılanan yerin linki otomatik olarak yerleştirilir.

Tüm bu işlemlerden sonra “POST” butonuna tıklanarak gönderim tamamlanır. 

Günde 3 içerik paylaşabilirsiniz. Her içerik paylaşımından sonra yeni içerik paylaşmak için 5 dakika beklemelisiniz.


Yorum Gönderme

0 Yorumlar