Almanlar Bitcoin Cüzdan izni Veriyor - KoinRehber

Almanlar Bitcoin Cüzdan izni Veriyor

Almanlar bitcoin kripto para birimine cüzdan izni veriyor. Alman Blockchain Bankacılık Hizmeti veren Bitwala, ayarlarında yeni bir düzenlemeye gitti. Gerçekleştirdiği bu yeni düzenleme ile banka hesabının bir yanında avro diğer yanında da bitcoin gibi kripto para birimi fonlarının yönetimini sağlayabilecek.

Yeni Sistem İçin Uygulama

Sistem hizmet için ortaya çıktı. İlk etapta Kasım ayına değin tahminen 30000 müşterinin katılması planlandı. Erkenci girişimcilerin katıldığı sermayenin 4 milyon avro olması bekleniyor.
Alman merkezli Bitwala, yepyeni bir sistemin temellerini attı. Yapı itibarı ile hem verimli hem de uygun maliyetli bir sistem kurdu. Banka, müşterilerinin istifade edeceği sistem sayesinde, hesaplar arasında uygun maliyetli değer değişimi oluşturdu. Alman Blockchain Bankacılık Hizmeti veren Bitwala, finansal hizmetler şirketi olarak 2015 yılında kuruldu. Blockchain şifreleme sistemi içerisinde hizmet başlattı. Kripto para birimi bitcoin ile geleneksel tarzda kullanılan eski finansal sistemler arasıda yumuşak bir geçiş planlandı.
Kripto para birimleri üstüne hizmet sunan Bitwala, sunduğu bu hizmet vasıtasıyla, müşterilerine SEPA Bankamatik ile yapılacak işlemlerde kolaylık getirdi. Ayrıca, banka nezdinde yapılacak kredi işlemleri için de aynı kolaylık tasarlandı. Tasarlanan yenilik, hesap üstünden gerçekleştirilecek hizmetlere erişim temelli bir tasarıma sahip bulunuyor. Bu sisteme dahil olacak müşteriler, hem maaş ödemelerini almaları hem de kira gibi gelirlerin hesaplarına gelmesi gibi işlemler için Bitwala hesabını kullana bilecekler. Gerçekleştirilen bu hizmete ek olarak da kripto para birimi bitcoin için de cüzdan veriliyor. Dijital varlıkların doğrudan ticaretine olanak veriyor.

Kripto Para Topluluğu

Kripto para topluluğu, bankanın bu hizmetinin bir an evvel başlamasını istiyor. Bitwala GmbH Başkanı Jörg von Minckwitz, bu yeni ürün ile bir yanda kripto diğer yanda geleneksek bankacılık arasındaki boşluğu dolduracak, dedi.
Bitwala’nın 2017 senesi sonuna doğru işlemleri askıya alınmıştı. Bundan evvel kart tedarik eden ortaklarının birden lisansı kaldırmasına rağmen 80000 müşterinin 100 milyon avro hacimli işlem yapmasını gördü. Bu, Blockchain teknolojisi alt yapısı sayesinde gerçekleşti. Alman mevduat koruma programı bağlamında 100 bin avroya kadarlık hesaplar korunacak. Hem BaFin hem de Bundesbank tarafından da denetimi yapılacak.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar