Alt Coinlerden Şaşırtıcı Performans - KoinRehber

Alt Coinlerden Şaşırtıcı Performans

Boynuz kulağı geçti. 2019 yılı temel alındığında, Bitcoin kripto para biriminden daha iyi performans sergileyen alt coinler çıktı. Bitcoin, yıla üç bin beş yüz dolar seviyelerinden başladı. Mart ayına gelindiğinde, dört bin dolar seviyelerini gördü. Durağan bir seyirden sonra çıkış serüvenine başladı. On dört bin dolar seviyelerine doğru tırmandı. Bitcoin yükseliş hareki gösterdikçe, alt coinler de harekete ortak oldu.
Bitcoin, son yaptığı yükseliş hareketi ile tüm alt coinlere ezici bir fark attı. Bu yükselişe alt coinler ayak uyduramadı. Bitcoin karşısında değer yitirdiler. Zira nerede ise piyasanın dörtte üçüne Bitcoin hakim durumda.
Alt Coinler Adına Üç Farklı Coin
Genel itibarı ile alt coinler, Bitcoin karşısında ezilseler de, üç alt coin diğerlerinden farklı bir seyir takip etti. Hem piyasadan hem de diğer alt coinlerden bağımsız bir hareket sergiledi. Bu da Bitcoinden daha iyi bir performans ortaya koymalarına neden oldu. Bu alt coinler; Binance Coin BNB, Litecoin LTC ve Chainlink LINK olarak tespit edildi.
Coin Sıralamasında İlk Onda Yer Alanların Performansı
Binance Coin BNB ve Litecoin LTC, ilk onda yer alan kripto para birimleridir. Bu senenin tümünde, Bticoinden daha iyi performans gösteren iki ilk on kripto para birimi olarak kayıtlara geçti.
Binance kripto borsası, 2019 senesi boyunca yatırımlarını sürdürdü. Hizmet alanını geliştirmeye devam etti. Sahip olduğu kripto para birimi BNB de bu gelişmelerden olumlu yönde etkilendi. Bitcoinden daha iyi bir yükseliş gösterdi. BNB 2019 karnesi, yüzde üç yüz atmış dörtlük bir artış olarak karşımızda duruyor.
Binance Yükseliş Sırrı
Bu yükselişteki en önemli detay, Binancenin her üç ayda elindeki tokenleri yakmasından kaynaklanıyor. Nerede ise her yakımda yüzde yirmi gibi bir orana ulaşılıyor. Bu da arzı düşürüyor. Talebin artmasına katkı sunuyor. Sonuç olarak da fiyat artışı görülüyor.
Bir başka etken de, yatırımcılarına özel token seçim imkanı sunmasıdır. Bunun için Binance Launchpad uygulaması sunuluyor. Bu seçenek ile de fiyatlarda artış gözlemleniyor.
LTC ise yüz dolar seviyelerini gördü. Hatta bir ara yüz kırk dolar seviyelerine de tırmandı. Ağustos ayına gelindiğinde, LİTECOİN HALVİNG sisteme dahil edilip hayata geçirildi. Blok ödülü yarı yarıya düşüren bir girişimdi. Sene başından itibaren temel alındığında LTC fiyatlaması tam üç katını buldu.
LINK, seneye yirmi dokuz sentten başladı. Ağustos ayı itibarı ile iki buçuk dolar seviyelerine doğru tırmandı. Bitcoin temel alındığında bu artış, bire beş oranı manası taşımaktaydı. LINK kripto para birimini diğerlerinden ayıran en belirgin özellik, Google ve Oracle ile girdiği ortaklık ilişkisidir.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar