Binance Borsasına Papara ile Para Yatırılabilecek - KoinRehber

Binance Borsasına Papara ile Para YatırılabilecekDünyaca ünlü kripto para borsalarından biri olma özelliğini taşıyan Binance borsası, Türkiye'deki kullanıcılarına para yatırma ve çekme işlemlerinde büyük kolaylık sağlayacak bir anlaşmaya imza attı. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu tarafından bir para transferi sağlayıcısı olarak onay alan ve Türkiye sınırları içerisinde faaliyet gösteren Papara, artık Binance borsasına para yatırma ve çekme işlemlerinde de kullanılabilecek.

Binance borsasından Türk lirası olarak para yatırma ve çekme işlemi gerçekleştirebilmek için şu an için KYC yani kimlik doğrulama zorunlu tutulmuş durumda. Bu durum ileride değişebilir. Çünkü Papara platformu mevcutta kimlik doğrulama sistemi ile faaliyet gösteren bir platform.

Papara ile yapılan bu girişim sayesinde Türkiye'de ikame eden kullanıcılar, Papara ile Binance borsasına para yatırma işlemini bir kaç basit adımla gerçekleştirebilecek. 

Binance CEO'su Changpeng Zhao Türkiye'de bulunan özellikle genç kullanıcıların kripto paralara duyduğu ilgiden bahsederek, komşu ülkelerinin 2 katı seviyelerde kripto para benimsemesinin olduğu bir ülke olduğuna dikkat çekti. Bu durum böyle bir anlaşmanın zeminin nasıl oluştuğunu açıklar nitelikte.

Papara ile Binance'ye para yatırma işlemi yaparken 100 TL tutarını geçmemek kaydıyla yüzde 1 oranında komisyon oranı uygulandığını da ayrıca belirtelim. Tabi ki bu oran Binance borsasında rutinde işlem yapan biri için Türk borsalarından aktarım yaparken kaybettiği komisyonlara yakın bir oran olduğundan çok rahatsız edici olmayacakmış gibi görünüyor.


Yorum Gönderme

0 Yorumlar