Bitcoin 2020 Senesine Kadar 20 Bin Dolar Olacak mı? - KoinRehber

Bitcoin 2020 Senesine Kadar 20 Bin Dolar Olacak mı?

Bitcoin, durağan seyrini, kimsenin beklemediği bir anda kırdı. Yükseliş trendine girdi. Güzel bir fiyatlama gerçekleştirdi. Bu yükselişte elde ettiği fiyat yüzdesi, kırk iki gibi bir rakama ulaştı. On bin dolar seviyelerini aştı.
Analistler ve Kripto Uzmanlarının Görüşü
BTC, piyasaya her geçen gün daha da hakim oluyor. Piyasanın nerede ise dörtte üçüne hakim durumda. Bu, yüzde yetmişin üzerinde bir rakam olarak duruyor. Alt coinlerin, Bitcoin ile boy ölçüşmesinin imkanı yok. Boy ölçüşecek yeterli güce sahip sayılı kripto para birimi bulunmakta.
Piyasa Hakimiyeti
Bunun yanında sistemin lokomotifi olması ile alt coinler için de bir fırsat kapısıdır. Yaptığı hareketler de piyasanın yönünü tayin ediyor. İleriye dönük piyasa okuyucularının beklentisi, bu hakimiyetin yüzde doksanlara ulaşması yönünde olmasıdır. Aynı zamanda piyasada en fazla kazanç fırsatı sunan tek kripto paradır.
Yirmi bin dolar olması için öne sürülen nedenlerden biri, en büyük dijital para birimi olmasıdır. Yapısını STABİL COİNLERİN akışı ile desteklemektedir. Böylece en büyük likit varlık statüsüne ermektedir. Bundan kaynaklı piyasa hakimiyeti oluşmaktadır. Yatırımcıların da yirmi binli rakamları telaffuz etmelerine sebep olmaktadır.
Çinli Tüccarlar ve FOMO
Bitcoin, yaşadığı fiyat rallisini, Çinli tüccarlar ile OKEx, Huobi ve diğer Çin kripto borsalarının işlemlerine borçlu olduğu görüşü piyasaya hakim durumda. Son olarak da Çin Devlet Başkanının yaptığı açıklama, BTC üstündeki ilgiyi artırmış durumdadır. 2020 senesinde Blockchain teknolojisi geliştirilmesine dair atılan adımlar ve bu süreçte hazırlanan kriptografi yasasının da devreye girecek olması, uzmanlar tarafından Bitcoinin yirmi bin dolar seviyelerini göreceği olarak yorumlanıyor.
Çin Merkez Bankası, kendi içlerinden çıkacak bir kripto varlığı destekleme kararı aldı. Piyasaya yeni sunulacak bu varlık ile kripto paraların ve özellikle Bitcoinin olumlu etkileneceği düşüncesi yaygın. Ekonomiye büyük fonlar sunan yapısının kripto dünyasına da etkisi büyük olacak görüşünde birleşiliyor.
Bakkt Bitcoin Opsiyonlu İşlemler Başlatıyor
Aralık ayı başında Bakkt, Bitcoin süreli işlemler piyasasını hayata geçiriyor. Bu yaklaşım, borsalarda işlem gören BTC sözleşmeleri fiyatlarının artmasına da etki yapabilir. Ekstra bir hacim oluşturma olasılığı yüksektir. Bir yandan da denge unsuru olarak risk faktörüne karşı koruyucu bir özellik oluşturacak.
HALVİNG etkinliği, Bitcoin fiyatını tetikleyeceği öngörülen bir etkinlik olarak görülüyor. 2020 Mayıs ayında gerçekleşecek etkinlik, boğa koşusunun bir başlangıcı olacak diye bakılıyor.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar