Bitcoin İçin Boğa Koşusuna Mı Çıktı? - KoinRehber

Bitcoin İçin Boğa Koşusuna Mı Çıktı?Kripto para birimi bitcoin, Çin ülke sınırlarında, hurda kripto para birimi madenciliğine dair yasaklama planı yaptığı ileri sürülüyor. Acaba, bitcoin BTC madenciliği, Çin’de devlet darbesine mi maruz kalacak? Yetkililer, kripto yatırımcılarının yüreğine su serpen açıklamalarda bulundular.

Bitcoin Madenciliğine Çin Engeli Mi Geliyor?

Çin yetkililer, 6 Kasım tarihinde bir açıklama gerçekleştirdi. Blockstream STK Samson Mow ve diğer yetkililerin yaptığı açıklamalarda, Bitcoin madenciliği, Pekin yönetiminin istemeyenler listesinde yer almadığı ilan edildi. Bitcoin BTC madenciliği, Çin Devletince bir engelle karşılaşmayacağının altı çizildi.

Çin, ülke sınırlarında istemediği endüstrilere dair bir liste yapmıştı. Liste içerisinde Bitcoin madenciliği de bulunuyor iddiaları, kripto para birimlerine yatırım yapanlar tarafından tedirginlikle karşılanmıştı.


Bitcoin BTC Kripto Para Birimi Boğa Koşusunda


Bazı analistlerin, bitcoin hakkında hala bir boğa eğiliminde olduğu iddialarına, Çin Endüstriyel Yapı Düzeltme Rehberliği Kataloğu darbe vurdu. Bitcoin madenciliğinin Çin sınırlarında yasaklanacağı söylentileri, kripto para piyasalarını gerdi.
Çin, yayınladığı yeni katalog ile durumun böyle olmadığını ilan etmiş oldu. Pekin yönetimi, 2020 senesinde başlaması ön görülen bir düzenlemeyi duyurdu. Endüstriyel yapı ile alakalı bu düzenlemede, bitcoin madenciliği yer almıyor.


Kripto Para Birimleri Piyasası Nefes Aldı


Çin devlet kurumu, Ulusal Kalkınma ve Reform Komisyonu, kripto para piyasalarına derin bir nefes aldıracak açıklamada bulundu. Söylentilere de böylelikle nokta koymuş oldu. CRYPTOCURRENCY madenciliğinin ortadan kaldırılmak istendiği yönündeki haberleri yalanlayan, açıklama raporu yayınlandı. Bitcoin madenciliği yayınlanan endüstriler listesinden çıkarıldı.
Belge, ayrı bir noktada kripto para piyasalarına yatırım yapanların yüzünü güldürdü. Belge ile ortaya çıkan gerçek, bitcoin madenciliğinin Pekin yönetiminin hedefleri arasında yer aldığı idi. pekin yönetimi, Çin sınırları içerisinde faaliyet gösteren bitcoin madenciliği için, bulunmaz bir nimet şeklinde açıklama yaptığı görüldü.


Bitcoin BTC Piyasası Gayet Sakin


Geçtiğimiz aylarda, Blockchain teknolojisi, Çin Devlet Başkanı tarafından onaylanmıştı. Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping tarafından gerçekleşen onay sonrası, BTC, bir miktar yükselişte bulunmuştu.


Bitcoin madenciliği, karlı bir endüstri olarak Çin’i seçmişti. Elektriğin ucuz olması sebebi ile yapılan bu tercih, hala işlerliğini devam ettiriyor.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar