Bitcoin Spike İçin Google Araması - KoinRehber

Bitcoin Spike İçin Google Araması


Bitcoin Spike için Google araması konuşuluyor. Bitcoin BTC fiyatının son altı ayda geldiği göçük ile Google, Bitcoin Spike araması gerçekleştirdi. Mayıs ayından bu yana BTC, en düşük temel tabanlı fiyat gerilemesi yaşattı. Geldiği bu dip seviyesi de ana tüketiciler üstünde alaka uyandırdı.

Google Trends Verileri

Google Trends verileri, kripto para birimleri ile alakalı olarak yapılan arama sonuçları, geçen haftanın en çok aranan kelimeleri olarak artış gösterdiğini gösteriyor. Bitcoin ve diğer tüm altcoin kripto para birimlerinin isimlerine yönelik aratmada, popülerlik yönünden bir artışın yaşandığı verilerini paylaştı.
Bitcoin, Ekim ayında on bin dolar seviyelerinde iken Google arama motorunda en çok aratılan kelime olmuştu. Ekim ayından sonra şimdilerde yaşanan çöküş ile de arama motorunda en çok aranan kelime Bitcoin olarak kaydedildi.

En Çok Aranan Kelime Bitcoin

Google Trends, bitcoin kelimesinin arama motorundaki durumunu açıkladı. Dünya coğrafyasında en fazla ilginin Afrika kıtasından geldiği verisini paylaştı. Bitcoin kelimesinin Afrika kıtasında en fazla aratıldığı ülke ise Nijerya olarak belirtildi. Nijerya’yı Güney Afrika Cumhuriyeti ve Gana takip ediyor. Dünya üzerinde de bu üç ülke ilk sırada yer alıyor.
Dünya üzerindeki değerlendirmelerde de Afrika liderliğini koruyor. İlk üç sırada yer alan Afrika ülkelerini, Avrupa kıtası takip ediyor. Avusturya ile İsviçre, Avrupalı ülkeler olarak sıralamada yer alıyor. Sadece bitcoin kelimesi olarak değil, ilgili başka kelimelere dair de istatistiki bilgiler paylaşıldı.

Bitcoin Yarıya İndi

Bitcoin kelimesinin yer aldığı cümle ve kelime öbeklerine de değerlendirmede yer verildi. Bitcoin yarıya indi cümlesi de en yüksek seviyelerden arama yapılan bir cümle olarak kayıtlarda yer aldı. Google arama motorunda yapılan aramalarda, bitcoin kelimesine olan ilginin artması diğer coinleri etkilememiş görünüyor. Ne Ethereum ne ETH ne XRP ne de Ripple kelimesinin aratılmasında bir artış gözlenmedi.
Google, Bitcoin Spike için Mayıs 2020 tarihini planladığı ifade ediliyor. Bunun piyasa için bir nevi katalizör olacağı vurgusu yapılıyor. Uzman analistler, bitcoin fiyat temelli oynak yapısının de bir süre daha devam edeceği ön görüsünde bulundu. Cointelegraph, bitcoin üstünde yaşanan fiyat hareketliliğinin, ona olan ilginin yoğunluğuna bağlıyor.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar