Blockchain Öğrenci Kayıt Sistemi İşinde - KoinRehber

Blockchain Öğrenci Kayıt Sistemi İşinde

Blockchain teknolojisi kullanılarak dünya çapında, öğrenci kayıt sistemi oluşturuluyor. Blockchain teknolojisi, içerdiği özellikler sayesinde, ekonomik alanda çokça kullanılan bir sistem haline zaten dönüşmüştü. Çok farklı alanlarda da kullanılan sistem, bu defa da, eğitim sistemine dahil edildi.
Blockchain teknolojisini oluşturan sistem, günümüz dünya insanını etkilemeye devam ediyor. Yeryüzüne yön veriyor. Finans alanında yenilikçi çözümler üretmesi ile dikkatleri üstüne çekmişti. Ekonomi endeksli olduğu var sayılırken, hemen her alanda kullanıma gidilmesi, şaşkınlığa sebep oluyor. Hem güvenli hem de sorunlara hızlı çözüm üreten yapısı ile tercih sebebi durumunda!

Öğrenci kaydetmeye Başlayan Bir Sistem

Blockchain sisteminde, adına Libereka denilen yeni bir sistem oluşturuldu. Blockchain sistemi içine entegre edilen bu sistem sayesinde, uluslar arası temel tabanlı öğrenci başvuruları için, tek sayfalık bir baş vuru formu oluşturuldu. Tek sayfalık bu baş vuru formu sayesinde, bir den fazla sayıdaki üniversiteye başvuru imkanı getirildi. Bu yeni sistemin merkezi olarak İngiltere gösterildi. Bu sistemi İngiltere merkezli olarak hayata geçiren şirketin adı da, Education İndex olarak açıklandı.

Öğrenciye de Okullara da Katkı Sağlayan Bir Sistem

Blockchain sistemine dahil edilen bu tek sayfalık baş vuru formu, hem öğrenciler temel tabanında hem de üniversiteler tarafında oldukça fazla yarar barındıran bir yapıya sahiptir. Öğrenciler bu sistemden tamamen ücretsiz olarak faydalana bilecekler. Program, ücretsiz olmasının yanında, öğrencilerin birçok temel okul ihtiyacını karşılayacak nitelikte hazırlanmış duruyor. Öğrenci kendisine lazım olacak transkript belgesini bu programda bula bilecek ve saklaya bilecek. Ayrıca yeterlilik sınavları da program üstünden gerçekleştirile bilecek. Referans mektubu gibi öğrencilerin temel okul ihtiyaçlarından olan işlemler, sistemden karşılana bilecektir.

Sistem Üstünden Belge ve Bilgi Edinme

Education İndex şirketinde CEO olarak görev yapan Soumih Ganguly, yeni sisteme dair açıklamalar yaptı. Adına Libereka dedikleri bu sistemin detaylarını paylaştı.
Ganguly, Blockchain Tabanlı bu teknolojik girişim Libereka sayesinde, dünya üzerindeki milyonlarca öğrenci, halihazırda, yapmacık bir uygulama desteğine maruz bırakılmış durumdalar. Kullanılan bu eski sistem, verimsiz özellikli bir yapıya sahip. İçeriğinin zorlaştıran yapısı da cabası! Libereka, hem öğrenci kayıt sürecine sağladığı kolaylık hem daha basit ve kullanışlı yapısı hem de ucuz ve verimli hale gelen özellikleri ile tercih sebebidir.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar