CARDANO Kripto Para Birimi - KoinRehber

CARDANO Kripto Para Birimi

Cardano, katmanlı bir mimari aracılığa sahip kripto para birimidir. Diğer kriptolara göre güvenliğe daha fazla önem verir. Bu noktada Ethereum dijital para birimine benzer. Sistem olarak da aynı dili konuşurlar. Hem aynı olan ortak sistemleri hem de platformları vardır. Sistemi bilim felsefesi ile var edilmiştir. Aynı zamanda akademik tetkikler üstüne kurulmuş bir projedir. Blockchain içinde yer alan ilk projedir.
Mahremiyet ile Âdemi Merkeziyet İlkesi Yan Yana
Cardano kurucu ekibi bir açıklama yaptı. Sistemi kullanan son yatırımcıyı da sistem içindeki düzenleyicileri de zihinde tutabilen bir sistem açıklamasında bulundular. Blockchain bünyesindeki teknoloji temel tabanlı, hem mahremiyet hem de âdemi merkeziyet ilkesi şeklinde bir tertip zaruretini dengeli hale getiren, orta bir alan bulma çabası ürünü tanıttılar. Adına da Cardano, dediklerini ilan ettiler.
Cardano Platformu Özellikleri
Cardano Platformunun birçok özelliği vardır. Sistem içerisinde hata ayıklaya bilen bir yapıya sahiptir. Bunu da aynı anda yapa bilmektedir. Uygulamanın dilini de Haskel oluşturmaktadır.
 Blok Zincir Sistemine dayalı sistemlerin diğer sistemlere oranla bilinmeyen bir geleceğinin olması ve içeriğinin karmaşık yapısı sebebi ile sahip olduğu projelere bir esneklik kazandırması önemli bir ayrıntı olarak sistemde duruyor. Hazırlanan bu sistemin ileriki bir zaman diliminde durumun ne olacağını kestirmek imkân dâhilinde değildir. Bu sebepten Haskel gibi gayet sağlam bir dil barındırması önemini artırıyor.
Amaç; Tüm Finans Sistemini Ele Geçirmek
Kripto Para Birimlerinden bazılarının amacı, tüm sektörü ve hatta finans piyasasını ele geçirmektir. Bu hedef doğrultusunda yazılımların tersine bir amaca sahip olanlar da bulunmaktadır.
Cardona, kendine çizdiği amaç itibarı ile bankacılık sistemini hedef almıştır. Sistemin yüksek maliyetli olması ana hedefini oluşturur. Yapmak istediği şey de, Blok Zincir teknolojisi ile maliyeti düşürmektir.
Cardano CSL, iki katmanlı bir geliştirmedir. Aynı zamanda bilanço defteri gibi davranabilir. Yapılan bu ayrıştırmanın bir sonucu olarak, tüm platform üstünde yazılan hem de akıllı olan sözleşmeleri, daha da esnek hale getirmeyi sağlıyor. İşletmelerin, hem bu sözleşme tasarımını hem mahremiyetini hem de uygulamayı, kendine has özel kullanımlarda, daha da mükemmel hale getirerek; uygulayarak kullanma ayrımına sahiptir.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar