Exodus Nedir? Nasıl Çalışır? - KoinRehber

Exodus Nedir? Nasıl Çalışır?

Exodus Cüzdan acaba güvenli mi, değil mi? Exodus nedir nasıl çalışır? Exodus cüzdan hakkında söylenecek ilk şey, piyasa içerisindeki en yeni masaüstü kripto cüzdanlardan biridir. 2016 Temmuz ayında yapılan tanıtım Lansmanından beri kullanıcılarına zorlayıcı özellikli paket sunuyor. bundan ötürü de kullanıcı tabanı sürekli olarak artmaktadır.
Exodus Cüzdan Nedir Nasıl Çalışır
Exodus Cüzdanının üç ana bileşeni vardır. İlk etapta bu bilinmelidir. Bunlar, cüzdanın kendisi, portföy bölümü ve değişim entegrasyonu olmak üzere üç kısımdan müteşekkildir. Hem Exodus hem Windows hem macOS hem de Linux seçenekleri de mevcuttur. Uygulama resmi web sitesinden de indirilebilmektedir.
Exodus Cazip Tarafları
Cüzdan
İlk sırada Cüzdan gelir. Zira bu bir kripto para birimi cüzdanıdır. Bu da kripto para birimi seven cüzdan kullanıcılarına kendi fonlarına hem erişme hem işlemleri izleme hem de coins göndermeyi sağlar. Bunların yanı sıra en hızlı ve en etkin bir şekilde sunma ihtiyacını da giderir. Exodus her şeyi kapsar ve bunların hepsini içerir. En iyisini yapan ve işlemleri gönderilen, alınan ve değiştirilen gibi bir takım faktörleri kullanarak filtrelemeyi temin eder.
Exodus, çok varlıklı bir cüzdan olarak tanımlanabilir. Bitcoin, Ethereum, Ethereum Classic, Bitcoin Gold, Bitcoin Cash, Dash gibi en önde gelen ve popüler olan kripto paralar da dahil olmak üzere birçok coin ve token desteği bulunmaktadır. Zcash da bu işlem gurubuna dahil olan birkaç isimden biridir. Desteklenen tam liste cüzdanın resmi web sitesinden öğrenilebilir.
Portföy Bölümü
Cüzdan bölümü iyi yapılmış bir uygulama olduğuna ikna etmediyse Portföy kısmı bunu telafi etmesi gerekir. İşletmelere geniş ve genel bir bakış açısı sunar. Dijital varlıkları yönetmeyi ve piyasa koşullarında değişiklik yapmaya ve varlık portföyünün değerini yakından takip etmeyi oldukça kolay hale getiriyor. Bunu da güzel bir pasta grafiği aracılığıyla mümkün olan en iyi şekilde yapıyor.
Uygulama ara yüzü, birçok özelliğe sahiptir. Kullanıcı dostu bir ara yüzü esnekliğine sahiptir. Kullanıcı tarafından erişilebilirlik öğelerini birleştirir. Güçlü noktalarından biri de en yeni kullanıcılarına bile evde hissetmelerini sağlar. Her şeyi ile doğru hissettiriyor. Tüm simgeler ile düğmelerin ya da UI öğelerinin piksel mükemmelliği de ayrı bir cazibe kaynağıdır. Exodus Nedir? Nasıl Çalışır?

Yerleşik Değişim Yüzü
Exodus, ShapeShift ile entegrasyona sahiptir. Cüzdanın güzel olan özellikli ara yüzünde doğrudan para takası imkanı sağlanır. Bu aynı zamanda tüm süreci de kısaltır. Zira bu özellik günlük temel tabanda ticaret mevzuunda uzmanlaşmış tüccarlar için en idealidir. Exodus Nedir? Nasıl Çalışır?
Güvenlik Hakkında
Yeni başlayanların bilmesi gereken ilk şey, bunun bir masaüstü cüzdanı olduğunu bilmeleri gerekir. Bundan ötürü, donanım cüzdanlarının sağladığı güvenlik düzeyine yanaşamaz. Lakin Exodus, fonların 12 kelimelik bir kurtarma deyimiyle kurtarılmasına olanak sağlayan bir sisteme sahiptir. Kurucu ekip, Exodus cüzdanının olabildiğince güvenli olmasını sağlamak için çok çaba harcadı. Ayrıca Exodus, sahip olunan bilgisayarın ya da laptopun kaybedilmiş olması halinde dahi, yahut da herhangi bir şey olmuyorsa ve cüzdan artık yüklenmediyse, hem yeniden yükleyebilir hem de her hâlükârda hesap geri bağlanabilir.
Cüzdandaki tüm varlıklar tamamen şifrelenir. Exodus içerisinde ne yazık ki iki faktörlü bir kimlik doğrulaması bulunmamaktadır. Bilinmesi gereken diğer en önemli bir özellik de cüzdanın 0açık kaynaklı olmamasıdır. Exodus, piyasaya sürüldüğünden beri çok fazla övgü aldı. Kullanıcı tabanını da sürekli geliştirdiğini özellikle belirtmek gerekir. Cüzdan geliştirme ekibinin hem çok ciddi hem de profesyonel olduklarının açık bir göstergesidir.
Netice
Exodus, piyasa içindeki en iyi masaüstü cüzdanlarından biridir. Birçok özelliği ile farkını da oluşturuyor. UI özelliği, güvenlik özellikleri, değişim entegrasyonu ve çok sayıda coin kripto para için iyi bir destek özellikleri bunlardan bir kaçıdır. Hem acemi hem de daha deneyimli tüccarların ihtiyaçlarını karşılaması da güzel taraflarındandır. Hem yararlı makaleler içermesi hem içerisinde videolar barındırması hem öğretici hem de kılavuzlar ile inanılmaz derecede kapsamlı bir bilgi tabanı / SSS bölümüne sahip oluşu da farklı taraflarıdır. İki faktörlü kimlik doğrulama eksikliği dezavantajlı taraflarındandır. Exodus, kullanıcılarına desteklenen her bir dijital para birimi için ayrı cüzdan adreslerinden kontrol edilmesine izin vermeyen dezavantaj durumu da vardır.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar