Fidelitas Bahsini Ettiği Türevler Borsası FTX - KoinRehber

Fidelitas Bahsini Ettiği Türevler Borsası FTX

Türk kripto para birimleri yatırımcılarının da yakından takip ettiği Fidelitas, Twitter üstünden bir paylaşımda bulundu. Bir projenin hayata geçirildiğini ve bu projenin kendi aklından da geçtiğine değindi. Çin ve uzak doğu kaynaklı bu projede, altcoin sepeti projesinin gelişimini anlattı.

Çin FOMO’su Sonrası

Bitcoin Kripto Borsası FOMO, Çin merkezli alt coin sepeti üstüne bir açıklamada bulundu. Türevler kripto borsası FTX, Çin patentli tam sekiz kripto para biriminin endeksini başlattığına dair Fidelitas’tan açıklama geldi.
Türevler kripto borsası FTX CEO’su Sam Bankman-Fried, geçtiğimiz Salı günü bir twit attı. Twitte, Dragon Perpetual Futures Index (DRGN-PERP) adlı bir altcoin sepeti oluşturduklarından bahsetti. Sepetin içerisinin; BTM, IOST, NEO, NULS, ONT, QTUM, TRX ve VET kripto para birimlerinden oluştuğunu ilan etti. Sepetin de, fiyat ağırlık ortalamasının kendileri tarafından alındığını ve bu sekiz altcoinin tek coin haline dönüştürüldüğünü belirtti.
FTX öte yandan, sepet içindeki kripto para birimlerini, bu paralarla ilgilenen yatırımcılara, endeks temel tabanlı olarak ve sürekli vadeli işlemler temelli bir sözleşme ile hizmetlerine sunmaktalar. Ayrıca kaldıraç yöntemi fırsatı da getiriliyor. Bankman-Fried tarafından yapılan açıklamanın detayında, bu kripto paralara yatırım yapacak olanlara, tam yüz bir kat oranında bir kaldıraç işlemi fırsatı da sundukları yer aldı.

Çin İçinde Çok Meşhur

Bu kripto para birimleri Çin devleti sınırları içinde oldukça tanınıyorlar. 2017 senesinden beri, ülkede, kripto para birimlerinin alım ve satımlarına izin verilmiyor. Bundan dolayı Çinli yatırımcılar, başka ülkeler üstünden yatırımlarını ve işlemlerini gerçekleştiriyorlar.
Antigua ile Barbuda içerisinde faaliyet gösteren borsa, Shitcoin Perpetual Futures Index’i başlattığını ilan etti. Ağustos ayındaki bu çıkış, piyasayı şaşırttı. Bu teklif tam elli sekiz kripto para birimine, düşük piyasa değeri üstünden yer veriyor.
DRGN-PERP’nin yaptığı bu yeniliğin zamanlaması oldukça manidar! Yenileme duyurusunun, Çin Devlet Başkanı Xi Jinping, balockchain sisteminin getirisi teknolojiden faydalanmak gerektiğine dair yaptığı açıklamanın hemen akabinde gelmesi, oldukça düşündürücüdür. Bu, iyi bir fırsat olarak değerlendiriliyor. Çin blockchain sisteminde yer alan blok zinciri ile teknoloji şirketlerine ait hisse senetleri, Devlet Başkanı Xi’nin yorumunun hemen akabinde büyük bir patlama kaydetti.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar