IOTW Nedir? - KoinRehber

IOTW Nedir?Blockchain teknolojisi, sanal dünya içerisinde çok yakında hem görünür hem de rahat dolaşır hale gelecek! Henüz hiçbir şey hazır olmasa da. Ön görüde ortak nokta; mevcut gelişmeler bunu göstermektedir. IOTW nedir? İki Sanayi arasındaki boşluğa köprü vazifesi görecek projelerden bir tanesidir. Bazı avantajları olan bir projedir. IOTW vizyonu, Şeylerin İnternet için yeni bir blockchain ekosistemi oluşturmasıdır. IOTW ekibi, bu teknolojinin benzersiz fırsatların kilidini açacağından emin. IOTA, tüm cihazları ve aletleri, veri paylaşımını teşvik etmek için hafif bir madencilik modeli ile birleştirdi. Bu endüstrideki diğer projelere kıyasla oldukça farklı bir yaklaşım getiriyor. Hem özel hem de kamu ortakları için bu proje çok değerli olabilir.

IOTW Sisteminin İşleyişi

Blockchain teknolojisi ile IoT cihazları arasında bir uzlaşma elde etmek o kadar kolay değildir. IOTW söz konusu olduğunda, işlemleri ücretsiz yapmak için uzlaşma mekanizmasının kanıtını kullanılacaktır. Benzer bir hedefe ulaşmak için tamamen farklı teknolojiyi kullanılıyor. Tam da bu noktada IOTA'YA biraz rakip olabilir.
Bir diğer nokta da, farklı cihazlar arasında veri dönüşümünü ücretsiz yapar. Bu, yalnızca dağıtılmış defterin hepsinin kendi amacına hizmet eden farklı katmanlara bölünmesiyle elde edilebilir. IOTW düğümleri için, bu olumlu haberdir. Şişirilmiş bir blockchain ile diğer ekosistemlerde bulunanlar sıklıkla uğraşmazlar.
Bu ağı çalıştıran cihazlar için güç tüketimi minimum seviyededir. Bu özel projeye bir mikro-madencilik yönü olarak bakılır. Biraz sıra dışıdır. Ağın yerel para birimi, ağa her zaman bağlı kalmalarını sağlamak için geçerli bir teşvik görevi gören cihaz sahiplerine ödeme yapmak için kullanılır. Kullanıcıların meşgul olmasını sağlamak için yeterli olup olmayacağı, ilerde görülecektir.

Yol Haritası

IOTW için şimdilerde resmi olan bir zaman çizelgesi yok. İlk iş emrini ICO yürütüyor. 2018 Eylül sonlarına tekabül ediyor. Bundan sonra ağın kendisi buna göre inşa edilecek. İkinci girişimin bir noktada ana akım çekişi kazanıp kazanmayacağı da görülmesine rağmen daha fazla projenin blockchain ve IoT köprülemeye odaklandığını görmek oldukça sevindiricidir.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar