Kripto Güvenliği SpaceChain’den Sorulur - KoinRehber

Kripto Güvenliği SpaceChain’den Sorulur

Kripto para piyasası üstünde güvenlik endişesi hakimdir. Sanal dünyanın para birimleri üzerine yatırım yapmayı düşünenler, elle tutulamayan kripto para birimlerinin yapılarının yanında, internet korsanlarının saldırısı endişesi taşımaktadır. Bunun için de sürekli tedbirler alarak, saldırıların önüne geçildiğine yönelik tedbirlerin alındığına dair haberler gelmektedir.

Teknoloji ile Birlikte Gelişen Korsanlık

Blockchain teknolojisi, her türlü dijital korsanlığın tedbirinin düşünüldüğü bir sistemi barındırır. Sistem, sadece internet ile çalışan bir mekanizma üzerine kurulu değildir. Sisteme, çevirim dışı çalışan bir ek bilgisayar vasıtası ile anahtar eklenmiştir. Sisteme dahil olmak isteyen cüzdan sahipleri, iki bilgisayar vasıtası ile sistem içerisine gire bilmektedirler.

Dijital Dünyanın Odak Noktası Güvenlik

Kripto para birimlerine dair piyasanın güvenliğinin artırılmasına yönelik faaliyetlere bir yenisi daha eklendi. Zira Blockchain, yakın gelecekte, dünya üstünde, ekonomi başta olmak üzere teknoloji sahasında her kesime yön verecek gibi duruyor. Üstün teknoloji sisteminin içeriğinde, güvenlik ile şeffaflık, en belirgin iki temel özellik olarak duruyor. Bu iki temel özellik sayesinde, şimdiden bir çok alana dahil olmuş durumdalar. Kullanımı da hızla yayılan bir teknoloji!
Bu günkü tüm kripto para birimlerinin temelini Blockchain teknolojisinin alt yapısı oluşturuyor. Cüzdan denilen bir aracın içinde depolanmasından ortaya çıkan zafiyetlerin giderilmesine yönelik çalışmalardan biri de, SpaceChain olarak ortaya çıktı. SpaceChain, sanal paraların bir yerden diğerine iletilmesi ile cüzdanlarda birikim halinde depolanmasını, daha emniyetli hale getirme girişiminin adıdır. Cüzdan, özel imza anahtarı şayet açığa çıkarsa, bu durum, hesaptaki birikimlerin yok olmasına dair büyük bir riski içerir.

Hesabın Elden Gitmemesi Çabaları

SpaceChain adı verilen güvenlik girişimi, kripto para birimlerini daha güvenli hale getirmeye yönelik bir girişim olarak ortaya çıkan sistemin adıdır. Normalde dijital para birimlerine dair yatırım yapanların, birer adet özel imza anahtarı olurken, SpaceChain sistemi ile yatırım yapanların, tam üç adet özel imzası bulunmaktadır. Bu sistem, geleneksel yöntemlerin dışında, biri sistemin yörüngesinde, iki tanesi de yeryüzünde olmak üzere üç tane özel imzayı sisteme dahil ediyor. Bu sistemin kripto dünyasındaki adı da; çoklu imza uydu sistemi, olarak biliniyor.
Bu sistem sayesinde, Kripto para birimleri ile bankacılık sistemi arasında oluşan farkın en aza indirgenmesi hedefleniyor. Zira blockchain sistemi, tam olarak bankacılık sistemi kadar profesyonel bir yapıda değil. Sistem, daha şimdiden Avrupa Uzay Ajansı ödülünün sahibi oldu.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar