Ripple XRP Bitcoini Yenebilir mi? - KoinRehber

Ripple XRP Bitcoini Yenebilir mi?

Ethereum ETH, yaşadığı tarihi düşüş ile taht sıralamasındaki yerini kaybetti. Dijital para değer sıralamasında ikinci sıradaki yerini yitirdi. Ethereum’un yaşadığı değer kaybının yanı sıra dijital para birimi Ripple (XRP), zirveye doğru tarihi tırmanışını gerçekleştirerek ikincilik koltuğuna kuruldu.

Ripple XRP Bitcoin'den Tahtı Alabilir mi?

Ripple XRP, geçmişte bir kez daha yaşadığı değer artışı sebebi ile kripto para birimi Ethereum’u geçmişti. 2017 Eylül’ünde gerçekleşen bu geçiş pek de uzun sürmemişti. Sonraki geçişin ne kadar süreceği ve devamında Dijital Para Biriminin şahı Bitcoin’i tahtından edip etmeyeceği merak ediliyor.

Zirve Yolunun Nedenleri Neler?

XRP, Bitcoinin tahtını tekmeliyor olmasının nedenlerinin spekülasyondan uzak değerlendirilmesi gerekiyor. Son zamanlarda XRP üzerinden yapılan ödemelerin artması ile birlikte gelişen bir dizi olumlu gelişmeler, taht yolunda zirve hesapları yaptırıyor. Ripple, Amerika Birleşik Devletlerinde ilk on sırada yer alan PNC RippleNet’e eklenmişti. Ayrıca orta Doğunun en büyük bankaları ile perşpeşe anlaşmalar yapılarak sisteme eklemişlerdi.
Bu bankalar, Ripple üstünden xCurrent isimli çözümü kullanarak, sınırlarının ötesine ödemeleri yapıyor. Ripple’yi de köprü para birimi olarak kullanıyor. xRapid yazılım ile şirketin ürettiği çözüm seçeneğine sahip bulunuyor. Bu uygulanan pilot proje sayesinde maliyette % 70 seviyesinde tasarruf yapa biliyor.
Ripple'in Asya Pasifik ve Orta Doğu Düzenleme İlişkileri Direktörü Sagar Sarbhai, xRapid yazılımının resmi olan yenilik durumunun önümüzdeki günlerde yaşanacağını açıkladı. Ripple CEO'su Brad Garlinghouse da bankaların XRP dijital para birimini, en verimli bir şekilde kullanacağı bilgisini paylaştı. Sisteme MoneyGram gibi uluslar arası ölçekli firmaların da dahil olması ile XRP yolculuğu başlayacak mı? Sorusu ilk akla gelen soru oluyor.

Bitcoin Saltanatı Sallanıyor

Yaşanan tüm olumlu gelişmelerin kattığı havanın yanında olası boğa çalışması da taht yolculuğunda XRP’ye ivme kazandırıyor. Ripple’nin hali hazırdaki SWIFT transfer uygulamasının yerini alması ona yeni bir yeni ivme daha kazana bileceğinin altı çiziliyor. Bu öngörü FUD olarak sınıflandırılsa da Bitcoinin saltanatının sallanmasına neden olacağı aşikar olarak değerlendiriliyor.
XRP, kripto para birimlerinin son rallisini seyretmişti. XRP, ralliyi kendi başına yapacağı yorumu öngörülüyor. Analistlerin özellikle altını çizdiği nokta, grafiğin boğa izleri taşıdığı yönünde iddialar içeriyor.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar