Ripple XRP XRapid İle Ezber Bozan mı? - KoinRehber

Ripple XRP XRapid İle Ezber Bozan mı?

Ripple XRP kripto para birimi için oyun değiştirici olduğu söyleniyor. Sınır ötesindeki ödeme sistemlerinde de her geçen gün yeni gelişmeler oluyor. Bu gelişmeler arasında ülkeler arası fon transferi de bulunuyor.

Maliyetin Azaltılması çalışmaları

Western Union Money Transfer vb. işlemlerin hem maliyetleri hem de işlem süreleri azaltılmak isteniyor. Blockchain sistem tabanlı ödemeler ile işlem maliyeti ve hızı, büyük ölçüde sağlanıyor. Güven ve güvenlik yoksunu olan sistemlerin, merkezileşmesi, zorlayıcı bir etkendir. Gerek bankalar gerekse de finans kurumları, sürekli olarak kendilerini teknolojik gelişmeler ışığında yenilemenin gayretinde. Yenileme yapamayan kurumların, piyasa içerisinde yaşama şansları olmadığını bilmeleri gerekir.

Beklenen Ripple Girişiminin Adı: xRapid

Ripple, dünya üzerindeki banka ve finans kurumları tarafından sevimli bulunmaktadır. Blockchain platformu içerisinde bulunan bu şifreleme platformunun en belirgin özelliği, işlem hızıdır. Peşinden gelen diğer özellik de düşük ödeme ücretidir. Bu özellikler, Ripple’yi sevimli kılmaktadır.
Sınır ötesi kullanma protokolü ile oldukça verim sağlıyor. İşlem hızı ile kullanımı da her geçen gün artıyor. Ripple XRP, sistem üstünde gelişmelere devam ediyor. Blockchain tabanlı ödeme sisteminde gelişmeler birbirini kovalıyor.
Ripple kendine bir yol haritası çizdi. xRapid tarafından kullanılan XRP, sınır ötesi ödemelerde, likidite sağlamak için kullanıldı. Ripple, en çok tercih edilen ve birinci sınıf olan bir sisteme sahip bir kripto para birimidir. Ripple, bu proje sayesinde küresel ölçekte doğrulanma aşamasına geçti. xRapid, açıklandığı günlerde, 19 finans kurumu tarafından teste alındı. Her geçen gün de kullananların sayısı artıyor.

xRapid Farklılığı

xRapid, XRP kullanarak küresel temel tabanlı, yüksek likidite akışını temin etmeyi sağlamaktadır. Bir ülkeden diğerine para transferini en hızlı ve kolay yönden yapmasını sağlayan bir sistemdir. Bir ülkenin para biriminin xRapid ödeme sistemi ile teyit ve süreç işlemleri ilk gerçekleştirilecek işlemlerdir. Sonra gönderilecek olan ülke para birimine dönüştürülecektir. Sonrasında  da XRP kripto para birimine çevrilecektir. Tüm bu süreç normal bir bankadan 1000 kat daha hızlı gerçekleşecektir. Bu güne değin yapılan en düşük işlem ücreti olarak kayıtlarda yer alacaktır. xRapid ödeme sisteminin sınır ötesi işlemleri tüm dünya bankaları tarafından benimsenmesine kesin gözüyle bakılıyor.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar