Sahte Telegram Airdropları - KoinRehber

Sahte Telegram AirdroplarıSon zamanlarda Telegram uygulaması üzerinden normal airdrop gruplarından farklı airdrop grupları türedi. Bu gruplar sözde kullanıcılara gruplara katılım karşılığında ethereum vereceklerini iddaa etmektedir.

Bahse konu grupların içerisine kullanıcı üye olarak girdiğinde, farklı sistemlerin tanıtımı yapılmakta, özel mesaj yoluyla sizleri farklı sistemlere yönlendirmeye çalışmaktadırlar. Ayrıca airdroptan faydalanabilmek için büyük çoğunluğu sizden 3-5 alt üye getirmenizi istemektedir. Yani gruba gün geçtikçe daha fazla üye çekerek tamamen fason bir slogan ile sizlere ümit vermektedirler. Genellikle vermeyi vaat ettikleri miktar yapılması gereken işlemlerle kıyaslandığında oldukça fazladır. Örneğin 0.5 Ethereum gibi. Şu an için bu yazının yayınlandığı gün itibariyle bu miktar yaklaşık 500-550 TL civarında bir rakama tekabül etmektedir. rakamın çokluğundan da anlaşılacağı gibi, sadece ümit vermekten öteye gidemeyen gruplardır.

Airdroplar elbette çoğunlukla boş çıkmaktadır. Daha doğrusu dolu çıksalar bile gelen miktarın piyasa değeri tatmin edecek boyutlarda olmamaktadır. Ama arada sırada da olsa güzel getiri sağlayan airdroplar da mevcuttur. Bu sebeple airdroplar deneme değer işlemlerdir. Ancak bu yazımızda bahsettiğimiz şekildeki airdropları denerken size özelden gelen mesajlardaki linklere tıklamamanızı tavsiye ediyoruz.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar