SEC Altcoini Blockstack STX - KoinRehber

SEC Altcoini Blockstack STX

Blockchain sistemi, günümüz yaşamı etkileyen bir çok özellik barındırıyor. İnternet dünyası üzerindeki etkisi hakkındaki görüşleri ile Princeton Üniversitesi içerisindeki bilgisayar uzmanları gündeme oturdu. Bilgisayar uzmanları, yeni bir proje ile insanların karşısına çıktı. Projenin adı; Blockstack STX adlı bir proje!

Projenin Amacı

Blockstack STX adlı bu projenin amacı, yakın gelecekte, blockchain sistemi içerisinde bir internet oluşturmak. Projeye ilk sahip çıkan da, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu SEC oldu. Amerika Birleşik Devletleri tarihinde SEC’den token satışı konusu ile alakalı olarak ruhsat alan ilk proje olarak kayıtlara geçti.
Blockstack STX, yatırımcısına, bir yandan kendine ait verileri alma imkanı sunarken, öte yandan da bunları kontrol edebilme olanağı sunuyor. Aynı zamanda merkezi olmayan bir bilgi işlem ağı olarak faaliyet gösteriyor. Blockchain sistemini, internet dünyasının tüm aşamalarına taşımak üzere kurulan ve merkezi bulunmayan bir ekosistem olarak tanımlanıyor. Blockstack STX, verilere erişmekte üçüncü taraf sunuculara itimat etmiyor. Sunucular yerine, daha güven veren blockchain sistemini kullanmayı düşünüyor. Sisteme doğrudan bağlantı kurulması amaçlanıyor.
Güvenlik İhlali Bağlantı ve Veri İhlalleri
Blockstack STX projesi, internet dünyasında bulunan ve güvenli olmayan, hem bağlantıların hem de veri ihlallerinin oluşturduğu sorunlara son vermeyi hedefliyor. İşin uzmanı birkaç ehil kişi, projeyi, Utility Token ile Venture Capital izdivacı olarak değerlendiriyor. Blockstack STX adlı bir proje, 2013 senesinde kuruldu. 2019 senesinde Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu SEC tarafından token satışına onay verilmesi ile sesini duyurdu. SEC, yirmi sekiz milyon dolar tutarındaki satışa izin vermişti. SEC tarihinde bu ilk olarak kayıtlara geçti.
Blockstack STX, kapsamlı bir ekosisteme sahiptir. Bunun altında yatan amaç ise, her bir kullanıcıya, hem kendi kimlikleri hem de verileri üstünden kontrolün sağlanması olarak gösteriliyor. Sistem içerisinde, oldukça çok sayıdaki protokol ile bileşen aracılığı ile yatırımcı, atmış dakikada, sıfır noktasından DApp noktasına gitme imkanına sahiptir. Sistemin çalışması için ihtiyaç duyduğu şeyler; Stacks Blockchain, Stacks Tokeni, Blockstack (STX) Kimlik Doğrulama, Blockstack Kütüphaneleri ve SDK ve Uygulama Madenciliği olarak sıralanır.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar