Tether USDT Kripto Piyasasında Hız Denemesi Yaptı - KoinRehber

Tether USDT Kripto Piyasasında Hız Denemesi Yaptı

Tether USDT Kripto piyasasında hız denemesi yaptı. Yaptığı ciro ve işlem hacimleri ile Tether, kripto para piyasasının düşüşüne rağmen yükseldi. Gerçekleşen satışların istikrar içeren para talebini artırması sayesinde USDT, otuz bir milyar dolar seviyelerin üzerinde bir işlem hacmine erişti.

İlk 4 İçinde Yer Alan TETHER

USDT, piyasa değeri açısından ilk dört kripto para birimi arasına girmeyi başarmış görünüyor. Diğer kripto para birimlerinin yaşadığı ciddi düşüş ile yükselişini sürdürüyor. Satış fiyat durumunun geldiği nokta, bir nokta sıfır iki dolar seviyeleri olarak duruyor.
USDT, 2019 senesinde arz genişlemesine gitmişti. Bundan sebep, zirve tırmanışını sürdürüyor. Dolaşımda olan USDT coinleri, senenin başında iki milyar dolar civarı bir rakamdaydı. Şimdilerde bu rakamın iki katına çıkmış görünüyor. Kasım ayından itibaren USDT arzı, dört milyar dolar seviyelerini geçtikten sonra yatay bir sürece girdi. Son zamanlarda da seviyesini koruması ve aynı zamanda diğer kripto varlıkların yaşadığı ciddi değer kayıpları ile de ilk beş kripto arasında kendine yer buldu.

Neden Yukarı Yön Çizdi

Tether, yaşadığı arzın sonrası neden fiyat olarak yukarı bir seyir gösterdiği de belli değildir. Tether Inc eleştirmenleri, USDT kripto para biriminin, kasıtlı olarak yeni bir coin yazdırdığı teorisini ortaya attı. Bu tezlerin yanında Tether, bunun aksine, oluşan talebin tamamen organik olduğu iddiası ile gündeme geldi. Zira Tether, para piyasalarını likidite eklemeye yarayan bir araç olarak gösteriliyor.
Tether kriptosu üstünde yapılan eleştiriler hiç de azalacak gibi durmuyor. Washington Batı Bölgesi Amerika Birleşik Devletleri Bölge Mahkemesinde Tether için bir dava açıldı. Açılan davanın özünü, sınıf oluşturuyor. Davada, Tether kriptonun, daha evvelinde yaşanan sınıf eyleminin bir taklitçisi olduğu yer aldı. iFinex, Tether kriptosunun ana şirketidir. Şirketin kripto para piyasasını doğrudan manipüle ettiği, dava içeriğinde yer alıyor.

USDT ile Sair STABLECOİNLERİN Geleceği

USDT, en fazla kullanılan stablecoin olmayı sürdürüyor. Pazar içerisindeki payı 2019 senesinde yüzde doksan dokuzdu. Yüzde doksan altı gibi bir rakama gerilemesine rağmen, en çok kullanılan stablecoin olmayı sürdürdü.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar