Uber Dijital Cüzdanı Uber Wallet - KoinRehber

Uber Dijital Cüzdanı Uber Wallet

Uber, dev bir hamle gerçekleştirdi. Uber dijital cüzdanı Uber Wallet’i sundu. Uber, Uber Money ismini verdiği bir bölüm oluşturdu. Bu bölüm aracılığı ile hem ödemeler hem de finansal hizmetler için bir yenilik sunmayı hedefliyor. Bu yenilik de sadece Uber mağası içerisinde yer alan girişimleri arasında bulunacak. Adı da Uber Money!
Uber Money, içerdiği sistem ile, Uber ile yapılan yolculuk sonrası dört milyondan daha fazla uber aracı kullanan sürücülere ve kuryelere paralarını ödüyor. Uber Money sistemini de Uber Driver uygulaması içerisine bütünleştirdi. Uber, Sistemle bütünleşen ve tamamen ücretsiz mobil banka hesabı vasıtası ile bunu gerçekleştirilmeyi hedefliyor.

Uber Planı Gerçek Oldu

Uber şirketi, bankaların verdiği Visa kredi kartına, araçlarına alacakları yakıtlar için yüzde altı gibi bir nakit iadesi olanağı tanıyor. Yakıt alım nakit iadesi sunmak için de gerekli yenilikleri, sisteme entegre etmiş durumda. Sürücü, tamamen masrafsız ve bir bedel ödemeksizin, GoBank ATM üzerinde yer alan hesaplarından para çekebilecek. Hesapları ile ilgili tüm işlemlerin maddi bir bedeli olmayacak.
Uber, bir başka sunduğu fırsatı da aktardı. Uber tarafından verilen bu fırsatta, senelik ücret içermeyen özel bir kredi kartı verilmesi ön görülüyor. Kredi kartına sahip olacak olanlar, Uber Cash üstünden, Uber servislerine ödeyecekleri ücretler üzerinden, tam yüzde beşlik bir iade para kazanabilecekler. Kart sahiplerinin, sistem üzerinden yaptıkları diğer alımlarda, yüzde üç gibi bir meblağ, hesaplarına geri yatırılacak. Böylece kazan kazan uygulaması faaliyete geçmiş olacak.

Dijital Cüzdan Hamlesi

Uber, dijital cüzdan hamlesi ile blockchain sistemine dahil oldu. Dijital cüzdanlar, hem uberin araç sürücülerini hem de kuryelerini kapsıyor. Sürücü ve kuryelere de dijital cüzdanlar aracılığı ile bir çok imkan tanınıyor. Uber Wallet adı verilen bu dijital cüzdan ile cüzdan sahipleri, harcama geçmişine bir bakış atabiliyorlar. Cüzdan, hesaplarındaki paranın daha iyi nasıl yönetileceğine dair ipuçları sunuyor. Uber Wallet adı verilen bu dijital cüzdan, ödeme alternatif seçeneklerini barındırıyor.
Uber, Apple Pay ve Google Pay’ı önümüzdeki sene Uber Wallet adı verilen bu dijital cüzdanı ile entegre etmeyi planlıyor. Uber Driver uygulamasında görülecek bu cüzdan, Uber Eats ve Uber uygulamaları vasıtası ile de satışının yapılması hedefleniyor.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar