Uptrennd Nedir? - KoinRehber

Uptrennd Nedir?Uptrennd, blockchain tabanlı sosyal medya platformları arasında belki de farklı bir çıkış amacı taşıyan tek platformdur. Yapı olarak Reddit yapısına benzer bir görünüm izlese de en temelde blockchain üzerinden işlem yapılması sebebiyle bu platformdan ayrılmaktadır.

Uptrennd nedir? Sorusundan önce asıl sorulması gereken soru, Uptrennd neden ortaya çıktı. 

Uptrennd platformunun en başta ortaya çıkma sebebi dünya üzerindeki adaletsiz gelir dağılımının bir nebze önüne geçmekti. Aylık 20 dolar gibi bir rakama geçimini sağlayan insanların olduğu yerlerde, bu insanların kazançlarını artırarak gelir dağılımındaki adaletsizliğin önüne geçmeyi amaçlayan ve bunu ana hedefi olarak gösteren bir platform olarak yayın hayatına başladı. İnsanların yazılarını, fikirlerini, resimlerini gelire dönüştürebildiği ve katkı sağladığı kadar, gelirine katkı aldığı bir platform olarak tasarlandı.

Uptrennd platformunda kazanmaya başlamak için öncelikli olarak paylaşım yapmanız gerekmektedir. Yaptığınız paylaşım platformu kullananlar tarafından olumlu ya da olumsuz yönde oylanmaktadır. Olumlu yönde oylanan içerikler size Uptrennd platformunun kripto parası olan 1-UP token kazandırmakta, olumsuz alınan oylar ise sizden bu tokenları götürmektedir. Ayrıca günlük aktivite ödülü ile 1’den başlayarak 10’a kadar token kazanmakta mümkündür.

Uptrennd platformunda özgün içeriklerin yanında, özgün olmayan içeriklerin paylaşımına da izin verilmektedir. Ancak özgün olmayan içeriklerin paylaşılması durumunda gelir yarı yarıya düşmekte ve alıntı yapılan içeriğin nereden alıntılandığının link ile belirtilmesi gerekmektedir.

Uptrennd bu makalenin yayınlandığı gün itibariyle güzel bir yol kat etmiş olarak ilerleyişini sürdürmektedir. Elbette ilk bakışta çıkış amacının biraz dışına çıkmış gibi görünmekle beraber, düşünüldüğünden belki tam olarak olmasa bile hala o amaca hizmet ettiği söylenebilir.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar