Uptrennd Ödemeleri Askıya Alındı - KoinRehber

Uptrennd Ödemeleri Askıya AlındıUptrennd platformu gelişimini devam ettirirken, bazı geliştirmelerin önünü açabilmek, kötüye kullanımın önüne geçebilmek maksadıyla radikal bir karar aldı. Kötüye kullanımın artması nedeniyle, bu konuda gereken tedbirler alınıncaya kadar ödemeler askıya alındı. Bu süreçte yapılmış olan ve beklemede bulunan tüm ödemeler hesaplara iade edildi ve hesapların geliştirilmesinin önü açılmış oldu. Uptrennd ödemelerinin askıya alınması bizzat Uptrennd platformunun kurucusu Jeff Kirdeikis tarafından yine platform üzerinden kullanıcılara duyuruldu.


Ödemelerin askıya alınmasıyla beraber, ne tür tedbirler alınacağı soruları sorulmaya başladı. Kurucu Jeff Kirdeikis tarafından yapılan ek açıklama ile kötüye kullanım önüne geçilebilmesi maksadıyla KYC yani kimlik doğrulama sisteminin aktif edileceği kullanıcılara bildirildi. Bu sistem için henüz bir tarih verilmemekle birlikte kullanıcılar tarafından ödemelerin yeniden ne zaman yapılmaya başlanacağı merakla beklenmektedir. Ödemelerin askıya alınmasının platform üzerinde olası etkilerini değerlendirirsek;

-          - Uptrennd platformunun tokenı olan 1UP tokenda ödemelerin bir anda yapılmasına bağlı hızlı bir satış işlemi gerçekleşebilir. Bu durumda 1UP tokenın ani bir fiyat düşüşüne neden olabilir.

-         - Ödemelerin yapılmaması her ne kadar sistem beta sürecinde olsa da süreç uzadıkça scam algısını ortaya çıkarabilir.

-         -  Ödemelerin birikmesi sonucunda platform ciddi zarar görebilir.

-         - Platformda KYC işleminin bu kadar uzun sürmeyeceğini düşünen insanların varlığı ve bu sürecin uzamasının farklı nedenlere bağlı olduğunu düşünenler nedeniyle platformun güvenilirliğini kaybetmesi.

-         - Platforma bakıldığında aktif kullanım oranında ciddi düşüş olduğu gözlenmekle beraber, bunun temel nedeninin ödemelerin askıya alınması olduğu aşikardır.

Elbette bunlar ödemelerin askıya alınmasının olumsuz yanlarıydı. Olumlu yanlarının değerlendirecek olursak;

-         - Aceleyle değil emin adımlarla ilerleyen bir platform algısı oluşabilir.

-         - Ödemelerin bir anda yüklü olarak yapılması ciddi bir güven kazanımına ve platformun değerlenmesine neden olabilir.

-         -Uptrennd platformu içerisindeki level sistemine teşvikin artması sonucu, platformu ödemelerin askıya alındığı zamanda bile kullanan sadık kullanıcıların ödüllendirilmesi sağlanmış olur.

-         - Platforma kaliteli kullanıcı çekilmesi açısından olumlu yanları bulunmaktadır.

-         -Uptrennd platformunun kötüye kullanımının önüne geçilmesinin sağlanması açısından faydalı bir süreç işletilebilir.

Tüm bunların ışığında asıl önemli olan yapılan tüm işlemlerden ve gelişmelerden kullanıcıların haberdar edilmesidir. KYC işlemi elbette zaman alan ve personel takviyesi isteyen bir işlemdir. Ayrıca işlemin gizlilik sebebiyle güvenilir kişiler tarafından yapılması gerekmektedir. Yakın zamanda konu ile ilgili yeni bir açıklama yapılması, Uptrennd ödemeleri bekleyen kullanıcılar tarafından olumlu olarak karşılanacaktır.


Yorum Gönderme

0 Yorumlar