Binance Coin ( BNB ) Nedir? - KoinRehber

Binance Coin ( BNB ) Nedir?

Binance; kripto para borsası olarak hayatımıza girmiş ve başarılı satış işlemleri ile çok kısa bir süre içinde dünya genelindeki köklü bankalardan daha fazla yıllık kar elde ederek başarı yakalamıştır. Kullanıcılarına çok büyük avantajlar sunan BNB aynı zamanda kendi kripto para birimi olan Binance Coin’i kullanıcılara sunmuş ve büyük satışlar yapmıştır. Binance’ın kendi para birimi olması nedeni ile kripto para kullanıcılarına Binance Coin ile yapacakları işlemlerde ilk yıl için yüzde 50, ikinci yıl için yüzde 35, üçüncü yıl için yüzde 12.5 ve dördüncü yıl için yüzde 6.75 oranında indirim avantajı da sağlıyor.
Merkeziyeti olmayan para birimlerinden biri olan ve blok tamamlama süresi çok hızlı olduğu için üretimi kolay olan Binance Coin için bir üretim kotası konulmuş ve bu kota doldurularak kripto paralar kullanıcılara satılmıştır. 2017 yılının temmuz ayında yapılan milyar dolarlık satış ile üretilmiş olan tüm Binance Coinler satılmıştır. Binance her yılın çeyrek dönemlerinde toplam karının yüzde 20 si ile piyasa da yer alan BNB tokenlerini satın almaya başlamıştır. Şimdiye kadar 100 milyon BNB token satın alan Binance, kendi para biriminin başını çektiği merkezsiz bir borsa kurmak için bu işlemleri yapmaktadır. Toplamda 200 milyon Binance Coin üretimi yapılmış ve hepsi satılmıştır. Günümüzde ise toplan Binance Token sayısının yüzde 50’si Binance’ın elinde, yüzde 10 u melek yatırımcılarda ve geriye kalan yüzde 40’ı ise piyasa da işlem görmektedir.
Kripto para birimi olarak piyasaya sürülen Binance Coin ile diğer kripto para birimlerini satın alabiliyor ve işlem yapabiliyorsunuz. Binance üzerinde işlem gören kripto para birimlerinden 54 tanesini Binance Coin ile alıp satabiliyorsunuz. Binance Coin alıp satmak için yapmanız gereken Binance hesabı açmak ve satın almaktır. Sık sık kripto para birimi alıp satmak isteyenler için işlem ücretinin indirimli olması avantaj oluşturmaktadır.  İlk olarak piyasaya sürüldüğü 2017 yılı Temmuz ayında 0,11 dolar olan Binance Coin günümüzde 21 dolardan işlem görüyor. Kar oranı yüksek kripto paralardan biri olması yatırımcıların da gözdesi olmasını sağlıyor.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar