BİTİT BORSASI HAKKINDA BİLGİLER - KoinRehber

BİTİT BORSASI HAKKINDA BİLGİLER

Ülkemizde iki tane önemli kripto para borsası bulunmaktadır. Bu borsalarda al sat yapımına ilişkin nakit para ile işlem yapılmaktadır. Bu durum da bitcoin borsasına parası olan kişilerin dahil olması amacı ile yapılmış bir sistemdir. yurt dışı kripto para borsaları bu sistemden farklı çalışmaktadır. Herhangi bir siteden bonusu kripto paraya çevirebilir ya da kredi kartı ile bitcoin, alt coin al sat işlemi yapılabilmektedir. Küçük çaplı yatırım yapmak isteyenler ya da kripto para borsasına parası olmadan dahil olmak isteyen kişilerin bir numaralı kanalı kredi kartı aracılığı ile sisteme dahil olmaktır. Bitit borsası da kripto para madenciliğinin bütün bitcoin ve alt coin al sat yapımını destekleyen önemli bir yabancı borsadır.
Fransız kökenli olan Bitit borsası aslında bir exchangedir. Bu sayede kolaylıkla site üzerinden borsaya üye olabilir ve burada alım satım işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Bitit borsası incelendiği zaman Asya’ nın ve Avrupa’ nın oluşturmuş olduğu bütün alt coinlere yer veren geniş bir çaplı bir sistemdir. Bitcoin başta olmak üzere, Etherium, ripple, Litecoin, Stellar, Leo altcoinleri olmak üzere bütün dünya piyasasının Avrupa kanalından geçmiş olduğu bir borsa sistemidir.
Bitit Borsasında Kredi Kartı ile Al Sat Yapmak
Dönem dönem yoğunluklara bağlı olarak, kullanıcı üyelik işlemleri askıya alınmaktadır. Dönem dönem açılmakta olan üyelik sistemi ile kişiler belirli zaman aralıklarında sisteme dahil olmaktadır. Bu sisteme dahil olan üye kişiler diledikleri her an borsaya girerek al sat işlemi yapabilmektedir. Parası olmayan kişilere özel sistem ile Vısa kredi kartı ile bitcoin ve diğer alt coinlerin kredi kartı limitine uygun şekilde alımı düzenlenmiştir. Banka kartları visa olan kişiler de bu sistemden yararlanabilmektedir.
Bitit Borsa Kullanımı
Bitit Borsasına üye olduktan hemen sonra, anında para yatırma ve hesapta bulunan paraları ilgili yatırım araçlarına dönüştürme imkanı sağlanabilmektedir. Yabancı borsa olduğu için dolar ve Euro üzerinden işlem görmektedir. Ne yazık ki TL cinsinden paraları önce dolar ya da Euro cinsine ardından da bitcoin ya da altcoin alımlarına açabilmek gereklidir. Parayı bir birimden başka bir birime çevirme sistemine göre hareket etmektedir. Ayrıca bu borsada bulunan bitcoin ve altcoinleri, başka borsalarda karşılığı bulunuyor ise, oraya aktarım yapmak da mümkün olmaktadır.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar