Dash Coin Nedir? - KoinRehber

Dash Coin Nedir?


2018 yılına damga vurmuş kripto para birimlerinden biri olan Dash Coin, 2014 yılında geliştirilen ve kullanıcı bilgilerini korumak, anonim olarak herkes tarafından kullanılmak gibi amaçlar için geliştirilmiştir.  Dijital Cash kelimelerinin birleşiminden adını alan Dash Coin, merkezine gizliliği barındıran kripto para birimi olarak tanımlanmaktadır. Gizlilik konusunda azami özen gösteren ve gizliliği ilke edinen Dash Evran Duffield tarafından geliştirilmiş bir kripto para birimidir. Büyük dalgalanmalar yaşayan ve yatırımcılarına farklı duyguları aynı anda yaşatabilen bir kripto para birimi olan Dash Coin, karıştırıcı servisleri kullanarak dijital gizlilik sağlamaktadır. Bu sayede kendini açık etmeden kullanıcıların bilgilerini koruyarak dash coinlerin güvenli bir şekilde muhafaza edilmesini de sağlıyor.
Bitcoin’de yaşanan bütün problemleri çözen Dash Coin, kullanıcılar için hızlı veri aktarımı sağlayarak daha hızlı işlem yapılmasına ve zaman tasarrufu sağlanmasına fayda sağlıyor. Dash Coin sistemi tamamen kendi kendini idare edecek bir sistem olarak geliştirilmiş olduğu için dışa kapalı olarak işlem görmektedir. Özerk bir sisteme sahip olan Dash Coin dışarıdan herhangib ir yardım ve teknik destek almadığı içinde kullanıcılar için maddi anlamda avantaj sağlamaktadır. Kullanıcılardan ek masraflar almadığı gibi oluşabilecek tüm masrafları da minimumda tutarak yatırımcılarına avantaj sağlayan kripto para birimi bünyesinde yapılacak olan işlemleri Instantsend ve Privatesend olarak anlık işlemler şeklinde ikiye ayırıyor. Bitcoinde yer alan madenciler ve ortak kuruluşlardan farklı olarak Dash Coinde Masternode sistemi yer alıyor. Bu sistemde yatırımcılar bir yandan sistemin işlemesini sağlıyor bir yandan da sistemin işleyişinden gelir elde ediyorlar. Oldukça karlı bir kripto para birimi olan Dash Coin, yatırım yapmak isteyenleri kendi bünyesinde toplayarak kaynak kesintilerinin ortadan kaldırılmasını sağladığı gibi Dash idaresinin madenciler iel hazinecilerin birlikte yönetilmesini sağlıyor.
2014 yılında geliştirilerek piyasaya sürülen Dash Coin, 2018 Aralık ayında 1541 dolara kadar yükselmiş, sonrasında şiddetli düşüşler ile 81,77 dolara kadar gerilemiştir. Büyük dalgalanmaların yaşandığı kripto para birimlerinden biri olan Dash Coin almak için Koineks ve Koinim de hesap açmanız ve hesabınızdaki bakiye ile Dash Coin satın almanız yeterli olacaktır.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar