Steemit Üye Olma - KoinRehber

Steemit Üye Olma

Blockchain üzerinden yayımladıkları içerik için ödül dağıtan platform olan Steemit, 1 milyon kullanıcıya ulaştıklarını sektöre duyurdu. Proje 2016 yılında Ned Scott ve Bitshares’in yaratıcısı olan Dan Larimer tarafından, sektöre giriş yapmıştı. Projenin genel konseptini açıklayalım. Standart bir blog içeriğine benzer fakat yazılan içerikler bir blok zincire kayıt edilir. Öncelikli olarak Blokchain sistemi hakkında bilgi edinelim. Blokchain sistemi içerik tabanlı merkezsiz ağ sistemiyle çalışır. İçerik üretenlerin diğer sosyal medyalarda paylaştıklarında kazandıklarından, çok daha fazlasını kazanmayı kullanıcılarına fırsat olarak sunan bir sistemdir. Aynı süreç içerisinde içeriklerinizi beklemeden, direkt paraya çevirebilme özelliği de mevcuttur.  Blok zincirini kullanmak, yorum yapmak, beğenmek gibi işlemlerde güvenli tokenler kazanmaktasınız. Steemit platformunda fotoğraf gibi görseller yüklenebilir ve saklanmaktadır. Steemit üye olma özelliğini kullanarak, kendinize ait profil oluşturabilirsiniz. Sisteme üye olma aşamaları;
  1. Web siteye girdikten sonra “Sign Up” bölümüne tıklanır.
  2. Google ve Facebook ile bağlantılı profil oluşturmak istiyorsanız, 2 farklı ağ üzerinden kayıt olma bölümüne tıklanır.
  3. Gerekli bilgiler doldurularak, sisteme başarıyla üye olabilirsiniz.
  4. Facebook ve Google ağlarıyla profilinizi eşleştirip üye olma işleminde, sosyal ağ üzerinde bulunan profillerinizde telefon numarası onayınız olmalıdır. Aksi taktirde üyelik işlemi, başarısızlık ile sonuçlanmaktadır.
Bu sayede diğer kripto para birimleri gibi, aktarılabilir token veya koinlere sahip olabilirsiniz. Kazandıklarınızı, başka platformlara aktarabilme fırsatınız da mevcuttur. Belirli kural ihlali yapıldığında üyelik askıya alınır. Steemit hesap kurtarma işlemi yapmalısınız. Recovery Account işlemi olarak geçmektedir. Bu işlem için ek kurtarma adresine sahip olmalısınız. Recovery Account sistemine giriş yapılarak, kurtarmak istediğiniz hesap hakkında bilgileri doldurmalısınız. Hesabınızı geri aldıktan sonra, hesap kurtarma adresinizi değiştirmek istiyorsanız; “change_recovery_account” komutu ile adres değişikliği yapabilirsiniz. 30 günlük bekleme süresi içerisinde, hesap kurtarımı yapılabilir.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar