Tron Nedir ? - KoinRehber

Tron Nedir ?

Kripto para birimi olarak 2017 yılında ilk kez adını duyuran Tron Coin, blok zincir tabanlı ve açık kaynak kodlu bir protokol olarak kripto para piyasasına sunulmuş ve bitcoinden sonra çok hızlı yayılan ikinci sanal para birimi olmuştur. Farklı blok zincirleri ile birlikte, blok zinciri ağlarını, akıllı sözleşmelerini destekleyen bir alt yapıya sahiptir. Bitcoin, Eos, Qtum, Ethereum ve blok zinciri akıllı sözleşmelerine sahip olan tüm sanal para birimlerini destekleyen, çok protokollü alt yapıların ve kullanıcıların ağlarından yararlanmalarını sağlamaktadır.
2018 yılında piyasada adından söz ettiren Tron, TRX kısaltması ile kullanılmaktadır. Tron madenciliği yapanların üretebileceği toplam miktar 100 milyar adetken piyasa da işlem gören toplan Tron Token adedi ise 66 milyar düzeyindedir. Neredeyse tüm kripto para borsalarında işlem gören Tron, bu özelliği ile yatırımcılar açısından da çok cazip bir kripto para birimi olma özelliğine sahiptir.
Tron Protokol Özellikleri
1 ) Veri özgürlüğü; Tron ile ilgili olarak her türlü içerik özgür bir şekilde bir kontrol mekanizmasına tabi olmadan platforma yüklenebilmektedir. Açık kaynak kodlu bir kripto para olması istenildiği gibi depolanıp dağıtılabilmesini sağlamıştır.
2 ) İçerik sağlama; Tron için sağlanan her içerik karşılığında dijital varlık kazanıyorsunuz. BU sistem ile platform var olmayı sürdürerek devamlılık kazanmaktadır.
3 ) Kişisel ICO; ICO düzenleyen platform üyeleri bu sayede dijital varlığın dağıtımını yapabiliyor. Diğer üyeler ise  elde edilen ve dağıtımı yapılan dijital varlıkları satın alabiliyor ve ICO ile birlikte sunulan hizmetlerden yararlanabiliyor.
4 ) Altyapı; Otonom oyun oynama, dağıtımlı al – sat imkanı sağlayan bir alt yapıya sahi olan Tron, tahmin ve oyun sistemini kapsayan dağıtımlı alt yapışa sahip olduğu için diğer kripto paralardan farklı bir özelliğe sahiptir.
Tron Nasıl Çalışır ?
Herhangi bir merkeze sahip olmayan, ticareti çok hızlı gerçekleşen, takip etmesi bir o kadar zor olan Tron Coin, 6 farklı şifreleme algoritmasına sahiptir. Bu özelliği ile güvenilir coinler arasında yer alan Tron, kolayca alımı ve satımı yapılabilen bir kripto para birimidir.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar