USD Coin Nedir ? - KoinRehber

USD Coin Nedir ?


Boston merkezli Circle Internet Financial Ltd. Şirketi önderliğinde USD merkezli kripto para geliştirme projesi için fon toplayan Bitmain, toplamış olduğu 110 milyon dolar fonla USD destekli stabil kripto para geliştirme projesini tamamlayarak USD Coin’i piyasaya sürdü. USDC kısaltması ile piyasalarda işlem gören USD Coin Circle Payment, Circle Trade ile entegre çalışan, yatırımcılardan herhangi bir ücret almayan bir kripto para birimidir. Merkeziyetsiz para birimi olarak geliştirilen kripto para birimi olan USD Coin, kripto para birimlerinin fiyat istikrarını korumak adına da güvenilir bir para birimidir. Ethereum tabanlı olarak geliştirilen kripto para birimi USD Coin, dolar ile bire bir eşdeğer olarak işlem görüyor.
Dünya genelinde para transferini daha hızlı hale getirmek için geliştirilmiş olan USD Coin, ödemelerin dijital yolla alan işletmeler için ödeme güvenliği de sağlamaktadır. Dolar ile bire bir eşdeğer olması manipülasyonların önüne geçmesini sağlamış, güvenli ödeme kanalı olarak düşük maliyet, yüksek güvenlik sunduğu içinde küresel düzeyde kullanılan kripto para birimlerinden biri haline gelmiştir.
USD Coin İşlem Hacmi
Dünya genelinde işlem gören ve blockchain sistemine göre geliştirilen USD Coin günümüzde en fazla işlem gören kripto para sıralamasında Binance’de 17. sırada yer alıyor. Güncel değeri 1 dolar olarak işlem gören USDC geçen haftaya göre yüzde 0,51 düşüş göstermiştir. Aralık ayı başında 1 dolardan işlem gören ve geçen hafta 0,05 dolar üzerinden alınıp satılan USD Coin güncel olarak sabit fiyat politikası ile uyumlu olarak 1 dolardan işlem görmektedir. Geçtiğimiz hafta yüzde 0,03 değişim gösteren USDC, küçük iniş çıkışlar gösteriyor olsa da sabit olarak 1 dolar üzerinden işlem görmeye devam etmektedir.
USD Coin almak için yapmanız gereken Binance veya Bitfinex üzerinden hesap açmak ve hesabınızdaki bakiye ile USD Coin almaktır. Uluslararası para transfer işlemlerinde kullanılan USD Coin, hızlı ve güvenli para transferi sağladığı için büyük şirketler tarafından dijital para transferleri için kullanılmaktadır. Bu kadar önemli olan USD Coin, istikrarlı fiyatı ile ekstrem artışların ve düşüşlerin yaşanmadığı bir kripto para birimidir.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar