USD Tether Nedir, Nasıl Çalışır? - KoinRehber

USD Tether Nedir, Nasıl Çalışır?

Exchange sitelerinde coin olarak kullanılan, değerini 1 dolar olarak tutmayı hedefleyen bir para birimi olan tether uluslararası alanda kullanılan sanal para birimidir. Değeri stabil olmasına karşın işlem yoğunluğuna bağlı olarak 1.08 dolar üzerinden veya işlem azlığı nedeni ile 0.92 dolar üzerinden değer hesabı yapılan bir kripto para birimi olan tether varlıklarını sanal paraya çevirmek isteyenler için geliştirilmiş bir kripto para birimi olarak bilinmektedir.
Günümüzde beta sürümü kullanılan tether, sanal para birimlerinin işlem gördüğü bütün platformlar üzerinden işlem yapabileceğiniz bir para birimi olma özelliğine sahiptir. Sanal paranızı gerçek varlıklara çevirmek veya gerçek varlıklarınızı sanal para birimlerine çevirmek için kullanabileceğiniz tether, dünya genelinde yer alan tüm devletlerde ve tüm hükümetlerin çıkarmış olduğu yönetmeliklere uyumlu ve uygun bir para birimidir. Güvenli bir para birimi olması nedeni ile kripto para satın alan ve Exchange yapan hesap sahipleri tarafından çok sık alınan ve satılan bir para birimi olma özelliğine sahip olmuştur.
Tether Nasıl Çalışır?
Omni protokolü ile blok zincirlerine sahip olan tether, açık kaynak kodlu, şifreleme simülasyonlarına sahip olan blok zincirleri ara birim yazılımıdır. Tether, tüm kripto para platformlarında yer alan apara birimlerini yüzde 100 destekleyen bir para birimi olduğu için 1 USDT: 1 Dolar olarak işlem yapabiliyorsunuz.
Tether Güvenli Mi ?
Tether, büyük para transferlerinde kullanılan bir kripto para birimidir. Sabit değere sahip olması nedeni ile kayıp yaşamadan para transferi yapabiliyor olmanızı tetherin ne kadar güvenilir bir para birimi olduğunu göstermektedir. Amerikan Merkez Bankası tarafından desteklenen ve kullanılan kripto para birimi olan tether bu özelliği ile en güvenilir kripto para birimleri arasında yer alıyor. Para değişiminde sabit değere sahip olması ve çok nadir olarak değer kaybı yaşaması gibi özellikler sayesinde varlık değişimlerinde veya büyük para transferlerinde tercih edilmektedir. Tether almak veya satmak istediğinizde kripto para birimlerinin işlem gördüğü sitelerde hesap açmanız yeterli olacaktır. Hesap açtıktan sonra tether alabilir, satabilir, değişim yapabilir, para transferi yapabilirsiniz.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar