Yurt Dışı Önemli Kripto Para Borsaları - KoinRehber

Yurt Dışı Önemli Kripto Para Borsaları

Türk ve Yurt Dışı Kripto Para Borsası Farkı
Yurt dışı ve yurt içi bitcoin borsaları arasında önemli oranda fark bulunmaktadır. Yurt içi bitcoin borsası Paribu ve BTC Türk olarak iki önemli şirketin elindedir. Bu şirketler açılmış olduğu ilk yıllara oranla kendilerini geliştirmişlerdir. Özellikle ilk açıldıkları zaman sadece Bitcoin, ripple ve etherium üzerinden işlem yapılabilen bitcoin borsalarına yeni alt coinleri de dahil etmişlerdir.
Uzun yıllar bit coin yerine çıkmış olan ve bitcoinin yerine geçeceği söylentileri ile alt coin olmaktan ileriye gidememiş olan Litecoin istikrarlı tutum ve iradesi ile Türk borsalarına da girmiş bulunmaktadır. Bunun yanında stellar, tether, Neo ve Esos altcoinlerini de sisteme dahil ederek alt coin piyasasını hareketlendirmiştir. Bu alt coinler Türk borsalarına istikrarları nedeni ile girmişlerdir. Ülkemizdeki bitcoine bakış açısı ne yazık ki borsa değil kumar gibi şekillendiği için ani düşüş yaşayan ani yükselişe geçen ve aşırı dalgalanmalar ile kişilerin maddi gelirini yok edecek seviyelerde bulunan günü birlik al satlar ülkemiz borsalarına uygun değildir. Kişilerin uzun ve istikrarlı yatırım yapmasını amaçlayan Türk borsaları günlük al sat yaparak kar elde etmek isteyen kişilere uyum sağlamamaktadır. Bu nedenle de farklı yabancı borsalara yönelim sıklıkla yaşanmaktadır.
Yurt Dışı Bitcoin Borsaları
Binance: Üyelik kaydının mercek altında tutulduğu önemli bitcoin borsasıdır. Dünyadaki kripto para sermayesinin tek başına yüzde 38 lik dilimini üstlenmektedir. Hal böyle olunca bütün piyasadaki altcoin imkanlarını da sunmaktadır. Bu kanal aracılığı il bankalara ya da yabancı bahis sitelerine yönelim çok fazla olmaktadır. özellikle ödemelerin de bitcoin ve belli başlı altcoinler üzerinden yapıldığı düşünülürse, online alışverişlere de açılmış olan bir sistemdir.  Aşırı kullanıcı sayısı nedeni ile üyelik başvurularına aylar sonrasında cevap verilmektedir.
Bitit Borsası: Fransız asıllı bir borsadır. Binance kapandığı zaman oldukça fazla üyelik başvurusu almaktadır. Yeni ve değişik altcoinler ile sisteme dahil olmuştur. Günlük al sat için en ideal borsalardan bir tanesi olarak karşımıza çıkmaktadır.
Coinbase: Dünyada blockchain denildiğinde akla gelen ilk borsadır. Oldukça güvenilir ve popülerdir. Diğer borsalara aktarım yapmaya izin vermektedir. Ayrıca çok ünlü finansal şirketlerde de hissesi bulunmaktadır.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar