Bitcoin Büyüme Fonu Nedir? - KoinRehber

Bitcoin Büyüme Fonu Nedir?

Bitcoin Büyüme Fonu, 2016 tarihinde ortaya çıkarıldı. Fon, Hindistan merkezli ortaya konan düzeni olmayan kripto yasalar sebebiyle başka bir Subpar Bitcoin aldatmacası olarak düşünüldü. 2009 sensinde ortaya çıkan kripto para birimi Bitcoin, piyasanın liderlik koltuğuna kuruldu. Birkaç dolarlık fiyat baremi ile çıktığı yolculukta, şimdilerde sekiz bir doların üstünde seyrediyor.

Blockchain Tabanlı Başlangıç Fonu

Bitcoin Büyüme Fonu Bitcoin Growth Fund, blockchain tabanlı bir başlangıç fonu olduğuna dair açıklama yapıldı. Şirket tarafından yapılan açıklamada Fon, ilk coin para birimi teklifinin bir parçası olarak, iki buçuk milyar dolarlık bir para topladı. Bununla beraber, blockchain tabanlı bu işleyiş ve başlangıçtan haberi olmayanların sayısı da oldukça fazladır. Peki, Bitcoin büyüme fonu nedir? Yoksa bu fon bir sahtekârlık mıdır?
Bitcoin Growth Fund, 2016 senesinin Kasım ayında ortaya konan ve kullananlarına Bitcoins kullandırarak yatırım yaptıran, blockchain tabanlı bir şirkettir. Bitcoin büyüme Fonu kullanarak, başlangıç aşamasında 1 BTC kripto varlığı yatırımı ile sisteme girilebiliyordu. Bitcoin büyüme fonu işleyişi ve şartları hakkında kullanıcıların yoğun sorular yönelttiği de bilinmektedir.

Fon Yatırımının Yapılış Şekli

Yatırımcı, bitcoin büyüme fonunu kullanarak yatırım yaptığında, Mcaps adı verilen bir token satın almış olur. Sonrasında da tüm kripto varlıkları arasında çoklu kripto para birimi madenciliği de yapabilmektedir. Bitcoin Büyüme Fonu ile esrarengiz Mcaps coin ilişkisi nedir? Bu coinin bir değeri var mıdır?
Mcaps simgesi coinin herhangi bir sanal değeri bulunmamaktadır. Mcaps sisteminin arkasında bulunan stratejik güç de hem şüpheli hem de gizemli duruyor. Hem Bitcoin hem de Ethereum kripto para birimlerinde yaşanan türlü dalgalanmalara rağmen Mcaps fiyatının bunlardan hiç etkilenmemesi, şikayetlerin temelini oluşturuyor. Mcaps coininde görülen çok düşük değişikler, kripto yatırımcıları arasında garip karşılanan bir durum olarak gösteriliyor. Ayrıca Bitcoin Büyüme Fonu, 2017 senesinden bu tarafa, internet üstünden herhangi bir aktiflik göstermedi.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar