Bitcoin Fiyat Tahmini - KoinRehber

Bitcoin Fiyat Tahmini

Kripto para piyasasının son dönemlerde mevcut düşüş eğilimine rağmen, popüler coinlerden olan Bitcoin’in 2020 yılında tüm zamanların en yüksek fiyatına yükseleceği tahmin ediliyor. Devasa bir çöküşün ardından gelen yükseliş, Bitcoin yatırımcılarını şaşırttı diyebiliriz. Bitcoin fiyat tahmini popüler analistler tarafından her ne kadar önceden tamı tamına öngörülemese de geçtiğimiz aylarda yaşanan büyük çöküş önceden tahmin edilmişti.
24 Ekim 2019 tarihinde Bitcoin 1000 Dolar üzeri değer kaybetmişti. Bu ani fiyat azalımı ise yatırımcı ve analistleri bir hayli şaşırtmıştı. Çünkü fiyat düşüşü görülmeden önce birçok analist fiyatların yükseleceğini tahmin etmişti. Ancak tüm bunlara rağmen Twitter üzerinden pek bilinmeyen Loopshi takma isimli kripto para analisti, bu düşüşü Ocak 2019’da öngörmüştü.
Analistlere Göre Bitcoin Fiyat Tahmini
Ünlü yatırımcı Max Keiser’e göre ise Bitcoin’in 2020 yılında hash rate’i daha da artacak ve 90 milyon HT/s’ye yaklaşayacaktır. Verilere baktığımızda Bitcoin hash rate’nin Ağustos 2019 tarihinde 84 milyona yükseldiğini görmekteyiz. Bu da Keiser tarafından yapılan tahminleri gerçek kılmaktadır.
Bitcoin fiyat tahmini, bu para biriminin gelecek sene yükselişe geçeceği yönünde. Son zamanlarda yaşanan fiyat düşüşü sebebiyle birçok yatırımcı ve kripto para meraklısı her ne kadar tercihlerini bu coinden yana kullanmak konusunda tereddüt yaşasa da Bitcoin bilinen en popüler kripto para olarak hala piyasada etkisini korumaktadır. Kripto para piyasasının bilinen analistlerinden Raul Pal’a göre, Bitcoin aniden roket hızıyla yükselişe geçebilir.
Bitcoin Fiyat Tahminleri 2020
 Real Vision Group’un kurucusu olan Pal, BTC piyasasında yükselişin kaçınılmaz olduğunu vurgulamaktadır. Pal’a göre Bitcoin’in gelecek aylarda 28.000 Dolara ulaşması beklenmektedir ve bu fiyat yükselişi için coinin dört ayda %191 oranında büyümesi gerekir.
Bitcoin fiyat yükselişinin ana nedenlerinden birinin Mayıs 2020’de gerçekleşmesi beklenen halving ile ilişkili olduğu tahmin ediliyor. Halving’te blok başına verilen ödülün 12. 5 BTC’den 6.25 BTC’ye düşmesi bekleniyor. Bir diğer analist PlanB’ye göre ise kurumsal veya perakende yatırımcılar Bitcoin’e artan bir talep gösteriyorsa bu açık bir şekilde fiyat yükselişi anlamına gelmektedir. Bir diğer anlamda, Bitcoin fiyat tahmini PlanB’ye göre gelecek aylarda 55.000 Doları aşacaktır. Eğer bu yükseliş gerçekleşirse Bitcoin tüm zamanların en yüksek fiyatına sahip olacaktır.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar