Bitcoin Geleceği - KoinRehber

Bitcoin Geleceği

Tüm zamanların en popüler kripto para birimlerinden olan Bitcoin geleceği, kripto para piyasasında en çok merak edilen konuların başında gelmektedir. Birçok kez ölü bir yatırım olarak nitelendirilen Bitcoin, tüm bunlara rağmen her düşüşten sonra biraz daha büyüdü ve piyasanın devi olduğunu kanıtladı. Genel anlamda bakacak olursak ünlü analistlerin ve yatırımcıların yorumu, Bitcoin’in hem 2020 yılında hem de uzun vadede yükseleceği ve başarılı bir dönem geçireceği yönündedir.
Haziran 2019 tarihinde 14.000 dolar seviyesine düşen Bitcoin, bu düşüşten sonra 9200 Dolara kadar indi. Bu düşüşle birlikte analistlerin Bitcoin’e olan ümitleri azalsa da 2020 senesinde en karamsar analistleri bile Bitcoin’in olumlu yönde gelişim göstereceğini belirtmektedirler.
Bitcoin Geleceği 2020
Analistlere göre Bitcoin geleceği, her sene olduğu gibi 2020 yılında da tarz ve talep faktörlerine göre belirlenecek. Blok ödülleri yarılanmasını tahmin eden kripto para analistleri, bu yarılanmanın orta ve uzun vadede büyük bir etkiye sahip olacağını bildiriyor. 2020 Mayıs ayında görülmesi beklenen bir sonraki Bitcoin blok ödülü yarılanmasında 12.5 BTC blok ödülü yarıya kadar azalacak ve böylece 6.25 BTC’ye kadar inecek. Bunun sonucu olarak madenciler aracılığıyla kripto para piyasasına girmiş olan BTC miktarı da düşmüş olacaktır. Sonuç olarak yüksek bir talep oluşacak ve Bitcoin fiyatı da hızlı bir şekilde artacaktır.
Bazı teknik analistlerin Bitcoin geleceği hakkında yaptıkları yorumlara baktığımızda Bitcoin fiyatının her yarılanmadan sonra arttığını gözlemleyebiliriz. Temel ekonomik ilkeler de bir varlık arzının azalması halinde talebin artacağını açıkça ortaya koyar. Bu bağlamda ünlü analistlerin de tahminleri Bitcoin’in 2020 yılının Şubat ayında itibaren 29.000 Dolar, Kasım ayında ise 87.000 Dolara kadar yükseleceği yönünde.
Analistlere Göre Bitcoin Geleceği
Kripto para piyasasının 3 ünlü analistinin Bitcoin ile iliği uzun vadeli yorumlarını aşağıdaki gibi sıralayabiliriz;
Chamath Palihapitiya – Facebook’un yöneticilerinden biri olan ve NBA takımı Golden State Warriors’un sahibi Chamath Palihapitiya’ya göre Bitcoin gelecek yıllarda çok fazla değer kazanacak. Ünlü yatırımcı, Bitcoin’in gelecek 20 yıl içerisinde 1 milyon Dolara yükseleceğini öngörmektedir.
Tim Draper – Silikon Vadisi girişim sermaye şirketi Draper Fisher Jurveston kurucusu olan Tim Draper, Bitcoin’in 2020 yılında 250 bin Dolara ulaşacağını belirtmiştir. Gerçek paralara nazaran sanal paraların politik dengelerden bağımsız olduğunu bildiren Draper’e göre bu durum Bitcoin’in de zamanla değer kazanmasında etkin rol oynamaktadır.
John McAfee – McAfee antivirüs şirketinin sahibi olan John McAfee, 2020 yılının sonuna kadar Bitcoin’in 1 milyon Dolar değer kazanacağını öngörmüştür. McAfee aynı zamanda kripto paraların güvenlik uzmanı ve açık sözlü destekçisidir.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar