Büyük Türk Şehri Kendi Kripto Para Birimini Tanıtacak - KoinRehber

Büyük Türk Şehri Kendi Kripto Para Birimini Tanıtacak

Büyük Türk Şehri kendi kripto para birimini tanıtacak. Türkiye sınırları içerisindeki en fazla yedinci nüfus kalabalığına sahip Konya, City Coin adı ile bir kripto para birimi varlığına adım attı. Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Konya Büyük Şehir Belediyesinin kripto para birimi projesine yönelik atacağı adımlara dair açıklamada bulundu.
Ekim 2020 tarihinde, Konya şehrinde yapılacak olan, Akıllı Kentler ve Belediyeler Kongre ve Sergisi etkinliklerinde, City Coin ile alakalı blockchain odaklı girişimin tanıtımı yapılacağı ifade edildi. Etkinlik esnasında tanıtımı yapılacak olan blockchain temelli kripto para birimine dair bilgilendirmede bulunuldu.

Konya Vergilerinin Daha Verimli Toplanmasında Kripto Varlık

Konya şehrinin kripto para birimi, satış vergisinin daha verimli toplanması için kullanılacağı bilgisi verildi. Proje şayet başarılı olursa, Konya, dünya üzerindeki, kendi kripto para birimine sahip olan tek kent unvanına sahip olacak. Konya kentinin kendine has kripto tokeni olması, hem belediyenin rutin görevlerini hem de yükümlülüklerini yerine getirirken, işlemleri daha kolay hale getirmeyi hedefliyor.
City Coin projesi ile yapılmak istenenlerden birinin, şehir vergilerin daha verimli hale dönüştürülmesi için kullanılacağı iddia ediliyor. Proje detayları hakkında detaylı ve özel kamu açıklaması henüz daha yapılmadı. Ancak, konu ile alakalı olarak gerekli bilgilerin, Ekim ayında yapılacak konferansta yapılacağı bilgisi, yerel kaynaklarda yer almaktadır. Projenin uzun vadeli hedefleri arasında, kendi kripto varlığı temel tabanlı eko sistemini geliştirmek olarak gösteriliyor.

Türkiye Blockchain Temelli Kripto Projeleri

Türkiye, blockchain temelli projelerin geliştirilmesi ve desteklenmesinde aktif olarak yer almıştır. 2019 Temmuz ayında, Türk Hükümeti, Türk Rezerv Bankası tarafından desteklenecek bir kripto para birimi başlatma planını açıklamıştı. Türk hükümeti, İstanbul kentinin finans açısından çok uluslu muazzam bir şehre dönüşmesini amaçlıyor. Bu, hükümetin 11. Kalkınma planının bir parçası olduğu biliniyor. Ayrıca Türkiye, Nisan 2020 tarihinde, İstanbul kentinde, ilk kez blockchain haftasına ev sahipliği yapacak.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar