Dogecoin Fiyat Tahmini - KoinRehber

Dogecoin Fiyat Tahmini

Kripto para piyasasının önemli altcoinlerinden olan Dogecoin (DOGE), Twitter ortamında bir köpek capsi üzerine dönen esprilerden ilham alarak pazara sürülen, ancak günümüzde yatırım için tercih edilen bir para birimdir. Bu bağlamda, Dogecoin fiyat tahmini de kripto meraklıları tarafından büyük ilgi görmektedir.
Dogecoin Nedir? Özellikleri Nelerdir?
Dogecoin, ilk başlarda şaka amaçlı düzenlenen ancak sonradan popülerliği ve değeri bir hayli artan bir kripto para birimi olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu kripto para biriminin günümüzde piyasa değeri 250 milyon Dolar olarak bilinmektedir. Litecoin esasında çalışan Dogecoin, blockchain ’de yeni bir çığır açan teknolojileri yerine basit bir kripto para birimi olarak bilinmektedir. Bu sayede insanların basit işlemlerde kullanabileceği bir kripto para birimi olarak ün salmaya başladı.
Dogecoin, 2013 yılında Sidney merkezli olarak Jackson Palmer tarafından piyasaya sürülmüştür. Piyasaya sürüldüğü tarihten yalnızca 2 yıl sonra 50 milyon dolara kadar uzanan bir yükseliş yaşamıştır. 2015 yılının ortalarında ise piyasada Dogecoin sayısı 100 milyara ulaşmıştır. Tüm bu nedenlerden dolayı Dogecoin analistlerin ve yatırımcıların büyük dikkat gösterdikleri kripto para birimlerinden biridir. Bu bağlamda, Dogecoin fiyat tahmini de büyük merak uyandırmakta ve farklı öngörülerle gelecek aylara dair genel bir kanı oluşumuna yardım etmektedir.
Dogecoin Fiyat Tahminleri 2020
Dogecoin hakkında farklı analistlerin tahminleri bulunmaktadır. Bunların başında ünlü kripto analisti Valdrin Tahiri geliyor. Tahiri’ye göre Dogecoin 2020 senesinde boğa eğilimi gösterecektir. Tahiri, Dogecoin’in yeni bir yükseliş döneminin başında olduğunu ileri sürmektedir. Analiste göre Dogecoin, devamlı blockchain gelişimleri, kripto topluluğunun iyi tutumu ve diğer kripto yatırımcılarının desteği ile umut vadeden bir kripto para olarak karşımıza çıkıyor.
Dogecoin fiyat tahmini konusunda öne sürülen farklı görüşleri bir araya toplarsak genel olarak Dogecoin’in Bitcoin’e karşı rakip olabileceğini ve giderek yükseleceğini söyleyebiliriz. Bu durum her ne kadar Dogecoin hakkında tahminleri olumlu yöne çekse de Dogecoin yatırımlarında dikkatli olmakta fayda var.
Dogecoin, bugün için en ilginç yatırım seçeneklerinde biridir. Dogecoin haberleri, uzman görüşleri ve blockchain teknik özellikleri dikkate alındığında bu coinin gelecek yıllarda daha büyük ilgi çekeceği tahmin ediliyor. Bu bağlamda, DOGE’ye yatırım yapmak için 2020 senesinin şanslı bir yıl olacağını söyleyebiliriz. Ancak yine de DOGE yatırımlarında satın alma, yönetme ve depolama gibi konularda geniş bilgi almak ve özen göstermekte fayda var.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar