Ethereum 2.0 Testnet Son Sürümü Bekleniyor - KoinRehber

Ethereum 2.0 Testnet Son Sürümü Bekleniyor

Ethereum 2.0 TESTNET son sürümü bekleniyor. ETH 2.0 Koordinatörü Danny Ryan, Ethereum 2.0 çoklu istemci TESTNET sürümünün, sadece bir yenilik olduğunu anlattı. Yaptığı herkese açık açıklamasında, Şubat ayı boyunca devreye girmesi beklenen bir dizi denetim belirlediklerine dikkatleri çekti.
Bu sonuçların da bir takım değişikliklere yol açacağına değinen Ryan, bu aşamada doğal olarak belirsizliğin hüküm sürdüğünü ifade etti. Yapılan değişimin bu aşamasında, ne kadarlık bir çalışma oranına sahip olacağının da doğal olarak belirsizliğini koruduğunu aktadır. Değişimlerin tam manası ile Mart başını bulacağını da sözlerine ilave etti. Denetimler sonrası bu değişim, V0.11.0 sürümüne dâhil edilecek.

Tek İstemci Ağların Birbirleri İle Temasa Geçmesi

Tek istemci ağların, birbirleri ile temasa geçip etkileşimde bulunma olasılığı da bulunmaktadır. Bu, Genesis bloğunda başlatılabilecek bir adım olarak görülüyor. Bu noktadaki kilit rolü oynayacak kilometre taşı, V0.11.0 sürümüdür.
Mart ayında gerçekleşmesi umulan ve beklenen gelişmenin oluşmasını dileyen Ryan, canlı sürümün gerçekçi hikâyesinin Proof of Stake ağında TESTNET sürümünün tam üç ay sorunsuz çalışması ile gerçekleşeceği vurgusunda bulundu. Bir noktada hem ana net yeniliği hem de V0.11.0 sürümü, yeşil ışık yakacaktır, diyerek açıklamasına devam etti.

Ana Net Tanıtımı İçin Hedef Tarih

Ana Net tanıtımı için hedef tarih, 30 Temmuz 2020 olarak ayarlanmış durumdadır. Bu tarihin bir bağlayıcılığı yoktur. Ağın denetim sonuçları gibi birçok sebep ve etkene bağlı olarak değişkenlik gösterecek, hedef tarihtir.
Ryan tarafından bahsedilen Serenity yol haritasının, yeni oluşan bir buçuk katlık aşaması da bu noktada oldukça gerçekçi bir zaman gibi duruyor. Yapılan bu tanıtım, Bitcoin kripto varlığının ortaya çıkarılmasından bu güne, ilk kez ve en büyük parayı temettü ile taşıyacak bir varlığa dönüştürme çabası olarak gösteriliyor.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar