Ethereum Nedir? - KoinRehber

Ethereum Nedir?


Bu kavram ilk kez Kuzey Amerika Bitcoin Konferansında kurucusu Vitalik Buterin tarafından ortaya atılan sistemdir. Genel olarak alt coin konumunda görülen Ethereum aslında blockhain teknolojisinin gelişmesini ve daha fazla alanda kullanılmasını hedefleyen bir sistemdir. Ethereum, güç kaynağı olarak Ether (ETH) kripto para birimini alan bir Kripto İşletim Sistemi olarak tanımlanmaktadır. Ethereum sahip olduğu imkânlar sayesinde çok sayıda alt coin çıkarılmasına imkan sunar. Ayrıca Dünyada insanların birbirleri arasında üçüncü bir olaya gerek kalmadan para göndermesine olanak sağlayan bir blockchain protokolüdür.

Ethereum Fiyat Tahmini

Kripto para olarak geçen bu sistemler dünyada çok sık yükselip düşen sektörlerden birisidir. Bu özelliği ile değişken bir sektör olarak bilinmektedir. Bu ani yükselişler veya düşüşler herhangi bir nedene gerek kalmaksızın ortaya çıkmaktadır. Ancak tahminlerde göz önünde bulundurulması gereken bazı şeyler elbette vardır. Bunlar:
- Gelecekte öngörülen değişimler
- Gelişen teknoloji
- Tablo/Grafik analizleri olarak ve daha da artarak karşımıza çıkabilmektedir.
Şimdi bazı tahminciler ve tahmin şirketlerinin düşüncelerine bakmakta fayda vardır:
a-)Bobby Ullery: Bu tahminci bir model kullanmaktadır. Bu modele göre küresel ekonomi ve blockhain teknolojisi uluslararası ticarette büyük rol aldığı söylenmektedir. Bu analizciye göre Bitcoin ve Ethereum toplam para birimi sektörünün %25’ine sahip olacaktır. 2020’de toplam piyasa kârında 4.5 trilyon dolar olacağına inanmaktadır.
b-)LongForecast: Bu tahmin şirketi Ocak 2020’de Ethereum’un 724 dolar olacağını öngörmektedir. Devamındaki 6 ay boyunca da fiyatın 474 dolar ile 672 dolar civarlarında dolaşacağını düşünmektedir. Ancak bu tahmincinin herhangi bir dayanağı olmadan tahmin yaptığı görülmektedir.
c-)CoinKir: Bir site olarak hizmet veren CoinKir geçmiş ve gelecekteki tekrar gerçekleşebilecek durumları ele alıyor. Modern dünya piyasalarında kullanılan popüler strateji esasında budur. CoinKir’in yaptığı analizlere göre Ethereum 2020’ye 720 dolar ile başlayıp aheste aheste yükselecektir. 2020’ nin sonunda bu rakam 2 katına ulaşarak 1488 dolar seviyelerinde olacaktır. Eğer bu tahmin gerçekleşirse Ethereum’un toplam piyasa kârı yaklaşık 148 miyar dolar olmaktadır. Bu tahmine göre büyük fiyatlar için ortalama 18 aya ihtiyacı olduğu görülmektedir.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar