İsveç Kripto Borsası BTCX 2020 Yılında Halka Arz Planlıyor - KoinRehber

İsveç Kripto Borsası BTCX 2020 Yılında Halka Arz Planlıyor

İsveç Kripto Borsası BTCX 2020 yılında Halka arz planlıyor. BTCX, İskandinavya sınırlarındaki en eski kripto alış veriş adresidir. Geleneksel yatırımcıların, kripto para birimlerine yönelmesini uman bir yapıda işlemlerini sürdürüyor.
Oskar Soderstrom, Stockholm merkezli bu kripto değişimi BTCX şirketinin CEO'sudur. Soderstrom, Coindesk olarak 2020 senesinin üçüncü çeyreğinde halka arz düşündüklerine değindi. Eminova Partners ise, Kurumsal finansal danışmanlık firmasıdır. Soderstrom, firmanın İsveç devletinde gerçekleşmesi beklenen teklifi dosyalamak için çalıştığı açıklamasını yaptı.

Amaç, Kitlelerle Bitcoin Kripto Varlığını Buluşturmak

Soderstrom, attığı bir elektronik postada, bitcoin kripto varlığını, geniş kitlelere ulaştırma amacından bahseder. Yeni finans alanı ile geleneksel yapı arasındaki boşluğu doldurmak amacı güttüklerini de ifade eder.
BTCX, 2012 senesinde başlatıldı. Hem İsveç kronu hem de Euro para birimleri ile fonlama seçeneği sunan bir yapıda hizmet sundu. Kripto para birimlerinden Bitcoin BTC ve Ethereum ETH ticaretini destekleyen bir sisteme sahiptir. Ayrıyeten de hem dijital hem de FIAT para birimleri arasında transfer imkânı sağlayan express değişim sistemine de sahiptir. Yatırımcı, firma hizmetlerini kullanmadan evvel, kripto borsalarının genel güvenlik sistemi olan hem KYC hem de AML kontrollerini sağlamak zorundadır.

Çöküş İle Başlayan Geleneksel Para Birimlerine Yöneliş

2018 senesinde, ICO pazarında yaşanan büyük çöküş sonrası, kripto para birimi firmaları, daha fazla para toplamak gayesi ile geleneksel para birimlerine yöneldiler.  Ağır bir şekilde düzenlenen ve genel manada yatırımcıların çoğunun erişe bilmeleri için tertip edilen halka arzlar, şirketlerin cazibesini artırmaya yönelik adımlardır. Finansal yapının şüpheli bakışlarından kurtulmanın ve itibarını artırmanın bir yoludur. Soderstrom, BTCX varlığının hakla arzının başarılı olacağını iddia etti. Geleneksel finans piyasalarının İsveç kronu komisyonu şeklinde listeleme isteğine olan inançlarından da bahsetti.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar