Kredi Kartı İle Bitcoin Satın Alma - KoinRehber

Kredi Kartı İle Bitcoin Satın Alma


Son yıllarda yaşamış olduğu sert yükselişlerle dikkatleri üzerine çeken bitcoin, 10 bin doları geçen fiyatı ile gündem olmaya devam ediyor. Bir bitcoin 2009'da bir cent bile etmez iken şu anda bir bitcoin için 10 bin dolar ödüyoruz. Günümüzde bitcoin olmak oldukça kolaydır. İnternette pek çok sitede bitcoin satan yerleri bulmanız mümkündür. Peki kredi kartı ile bitcoin nasıl alınır? Kredi kartı ile bitcoin satan yerler neresidir?
Bitcoin'i peşin ödeme ile almak oldukça kolay iken, iş kredi kartı ile satın almaya gelindiğinde biraz zorlaşıyor. Bu imkanı veren siteler ve diğer platformların pek çoğu da artık nakit ödeme kabul ediyor ve kredi kartı ile ödeme almıyor .Bunun aslında en büyük nedeni bankaların çıkarmış olduğu zorluklarda kaynaklanmaktadır. 
Türkiye'de henüz bitcoin'i kredi kartı ile almayı yasaklayan herhangi bir banka yok ancak dünya çapında kredi kartı ile bitcoin almayı yasaklayan pek çok banka var ve sayıları giderek artıyor. Geçtiğimiz yıllarda Citibank, Wells FARGO gibi pek çok kuruluş bitcoin'i kredi kartı ile almayı yasaklamıştı ve bu kurum müşterileri kredi kartları ile bitcoin alma işlemini gerçekleştiremiyorlardı.
Türkiye'de Kredi Kartı İle Bitcoin Nasıl Alınır?
Türkiye'de kredi kartı ile bitcoin almaya imkan veren tek bir site var  oda Bayebit.com. Faaliyetlerine daha çok borsa ile başlayan platform, daha sonra kredi kartı ile bitcoin alma seçeneğini de kullanıcıların hizmetine sundu. Şu anda yine bu siteden 35 ayrı kripto para birimini kredi kartı ile satın alabiliyor ve kazançlarınızı yine kredi kartı hesabınıza yatırabiliyorsunuz. Tek seferde minimum 100 maksimum ise 9 bin liralık işlem yapılabiliyor. Yani 100 liradan az miktarda bir hesapla herhangi bir coin ticareti gerçekleşmiyor.
Yurtdışındaki Sitelerden Alınabilir Mi?
Türkiye'de seçeneklerin oldukça kısıtlı olduğunu söylemiştik. Ancak yurtdışında da durum pek iç açıcı gözükmüyor. Yine de kredi kartı ile ödeme kabul eden pek çok kurum var. Bu kurumların başında da tanıdık bir isim olan herkesi bildiği Binance'dir. Siteye kayıt olduktan sonra kredi kartı ile kolayca işlem yapabilir, ve bakiyenizi hesabınıza transfer edebilirsiniz. Satın alınann kripto parlar ortalama 30 dakika içerisinde müşteri hesabına ulaştığı bilinmektedir. Minimum işlem tutarı 10 dolar olmak ile birlikte, platformda alınan komisyon oranı ise yaklaşık olarak yüzde 3,5'tur.  Platform Visa ve MasterCard altyapısını desteklemektedir. 

Yorum Gönderme

0 Yorumlar