Kripto Para Birimi Nedir? - KoinRehber

Kripto Para Birimi Nedir?

Yeni gelişen bir sektör olan kripto para sektörü için oldukça farklı tahminler yapılmaktadır. Kripto para birimleri için hack söylentileri ile ilk aşamada 200 dolardan fazla değer kaybetmiştir. Ancak genel manada bakıldığında Bitcoin birçok kişiye büyük miktarda kazandırmış ya da kaybettirmiştir. Kripto para, takas işlemlerinde kullanılabilen dijital, şifrelenmiş ve sanal bir para birimidir.
Dünyada bu para birimi pek çok kişi tarafından bilinen bir para birimidir. Kripto para birimi büyük şirketlerden devlet başkanlarına kadar birçok kesim tarafından ilgi çekmektedir. Takas işlemlerini doğrulamak ve güvenli bir şekilde işlem yapmak için kriptografi kullanılır. Sanal ortamda yapılan işlemler ile güvenli bir şekilde gerçekleştirebilmektedir. Kripto paralar güvenliği konusunda en önemli sıkıntı aynı paranın iki kere harcanması olasılığıdır. Buna karşı şirketler önlem almaya çalışmakta ve güvenliği sağlamaya çalışmaktadır.

Kripto Para Fiyat Tahmini

Kripto paraların fiyat tahmini yapılırken birçok finans sitesinin ve tahmincinin görüşleri dikkate almakta fayda vardır. Bu alana yönelecek yatırımcılar çok dikkatli olmalıdır. Çünkü bu sektör hem çok kazandırma hem de çok kaybettirme olasılığı olan bir sektördür. Yeni ortaya çıkan sektörlerde hep bu durum vardır. Kripto piyasalar tahminlerinde birçok site ve tahminci çalışmaktadır. Bu siteler:
- coinkolik.com
- investing.com
Tahminciler ise:
- Scott Melker
- Tone Vays
- Cole Garner
- Mr. Anderson
- Crypto Dog
Crypto Michael
- Yoni Assia
- Anthony Pompliano olarak karşımıza çıkmaktadır.
Hindistan’ lı ünlü bir araştırmacı farklı bir tahmin yöntemi ortaya atmaktadır. Bu araştırmacı Abinhav Sagar’ dır. Bu araştırmacı 4 aşamalı bir metot öne sürmektedir.
1-) Kripto para birimlerine ait verileri gerçek zamanlı bir şekilde toplamak ,
2-) Sinir ağı eğitimi için verileri hazırlanmak ,
3-) LSTM sinir ağını kullanarak tahmini test etmek ,
4-) Tahmin sonuçlarını görselleştirmek şeklindedir.
Bu araştırma metodu bakıldığında karşımıza oldukça bilimsel ve gerçekçi bir metot olarak karşımıza çıkmaktadır. Yatırımlar yapılırken bu teknik yöntemlere bakılması gerekmektedir. Çünkü bilimsel ve gerçekçi sebeplere dayanmayan tahminler mağduriyet yaratmaktadır. Yatırımlara yön verilirken tahminlere iyi bakılmalı ve buna göre yön verilmelidir. Anlık yükselmelere ve düşüşlere bakılarak yatırımlara yön verilmelidir. 

Yorum Gönderme

0 Yorumlar