Kripto Para Kazanmak İçin Cihazlar - KoinRehber

Kripto Para Kazanmak İçin Cihazlar


Kripto para kazanmak veya bir diğer deyiş ile kripto para madenciliği, son dönemde pek çok yatırımcını ilgisini çekmiş durumda. Kripto paraların hepsi bir yazılım ile korunmaktadır. Bir bitcoin elde edebilmek için trilyonlarca olasılık ihtimallerinin denemesi gerekmektedir. İşte bu olasılıkları matematiksel olarak hesaplayıp deneyen cihazlara mining yani madencilik cihazları denir. Bu cihazlar, harcanan para miktarına bağlı olarak çalışmaktadır. Mesela örnek vermek gerekirse X isimli bir cihaz 5,000 TL'ye alınmış ve saate 1900 olasılık çözebiliyor iken, 10,000 TL'lik bir cihaz ise saate 3800 olasılık çözebilir. Bu haliyle yeni bir bitcoin üretimi ne kadar çabuk  mining yapıldığı ile ilgilidir. 
Üretime Başlamak İçin Madencilik Donanımı Edinmelisiniz
Kripto para madenciliğine başlamak istiyorsanız mutlaka bir madencilik donanımı edinmelisiniz. Kripto para madenciliğini evde kendi bilgisayarınız ile ya da eski bir madencilik donanımı ile de yapabilirsiniz ancak bu oldukça zor bir işlem olacaktır. Çünkü bilgisayarınızın donanımı mining yapmak için yeterli değildir. Belki de en ucuz mining donanımından bile 3 kat daha az mining yapacaktır. Bu nedenle üretime başlamak için yeni bir mining cihazı almanız şarttır. Bu donanımların hespinin sağlam bir sermaye ve güç gerektirdiğini asla unutmayınız. Bitcoin üretimine geçti iseniz soğutucu cihazlar ve sürekli patlayan işlemcileri yenileriyle değiştirmeniz gerekir. Ancak sonunda hep siz kazanırsınız. Bitcoin üretimine 10 bin TL harcasıysanız bu size 12-13 bin TL olarak geri döner ve siz de aradaki farkı cebe indirebilirsiniz.
Tek Başınıza Yapamazsınız
Bitcoin üretmek için gerekli donanımları alıp, üretmeye başladınız peki ya şimdi ne olacak? Elinizdeki tek bir donanım ile üretim yapmanız üzgünüz ki imkansız gibi bir şeydir. Çünkü birkaç bin TL'ye aldığınız cihazlarınızdan elde edeceğiniz ilk karı almak için aylarca beklemeniz gerekebilir. Bu işi tek başınıza yapamazsınız bunun için bir madencilik havuzuna ihtiyacınız var. Sizin gibi bu işi yapan başkalarının bilgisayarlarını kripto para üretimi için kullanan kişilere havuzcu deniyor. Bu kişiler binlerce donanım  ile çalıştığı için neredeyse her gün bir bitcoin belki iki bitcoin üretebilmektedirler. Bu nedenle siz karşılığınızı ürettiğiniz gün kadar alabilirsiniz. Örneğin ay sonunda ürettiğiniz bitcoinlerin değeri 700 TL ise ay sonu bunu parasını alabilirsiniz, ancak kendi üretiminizde iken, bir bitcoin elde edene kadar paranızı alamazsınız yani yaklaşık olarak 100 bin TL'ye ulaşana kadar. 

Yorum Gönderme

0 Yorumlar