Kripto Para Satın Alma Yolları - KoinRehber

Kripto Para Satın Alma Yolları


Kripto para çılgınlığı tüm dünyayı kasıp kavurmaya devam ediyor. Fakat pek çok yatırımcının kripto para konusunda tek bildiği şey bitcoin, fakat bitcoin dışında tercih edilebilecek pek çok kripto para bulunuyor. Peki bu kripto paraları nereden satın alabiliriz? Kripto para satın alma yolları nelerdir?
Kripto para satın almaya geçmeden önce neden kripto para satın almak istediğinizi kendinize sorun ve sıkı bir karara verin.  Kararınızın nedeni kısa yoldan zengin olmak veya her yıl paraya ikiye katlamak gibi saçma hedefler ise kripto para almamanız en sağlıklı seçenek olacaktır. Kripto para borsası ani düşüş ve çıkışlarla dolu bir borsadır. Ufak bir hatanızda sermayenizin büyük bir bölümünü hatta tamamını kaybedebilirsiniz. Hatta hata yapmanıza da gerek yok, riskli bir piyasanın gereği her şey her an olabilir bu nedenle amatörlere kripto para yatırımını tavsiye etmiyoruz.
Kaybetme riskini göze alamayacağınız bir miktar ile asla yatırım yapmayınız. Örneğin 100 bin TL paranız var bu paranın tamamını kaybetseniz ne hissedersiniz? Bir yılda paranızı ikiye katlamak için bu paranın tamamını kaybetme riskini alabilirmisiniz? Cevap muhtemelen hayır olacaktır. O halde yapmanız gereken şey şu, sermayenizin çok küçük bir kısmı ile yatırım yapmaya başlayın. Yani 100 bin TL'niz varsa 2-3 bin TL gibi tutarlarla başlayın. Bu hem alıştırma olacak hem de kripto para dünyasını tanımanıza yardımcı olacaktır.
Kripto Para En Güvenilir Nereden Alınır?
Kripto para en güvenilir nereden alınır sorusuna net bir cevap veremeyiz. Ancak, günümüzde popüler olan ve milyarlarca hatta trilyonlarca işlem hacmi yapan pek çok site ve borsa var. Bu siteler üzerinde gerçekleştirdiğiniz işlemler aracılığıyla elde  ettiğiniz kazançları hesabınıza çekebilmek için öncelikle siteye üye olmalısınız. Bazı siteler üye olmadan da işlem yapılmasına olanak vermektedir. Ancak, üye olmadan kesinlikle para çekim işlemi yapamazsınız. Sizler için en güvenilir siteyi bulduğunuzda, hemen üye olmalı ancak büyük miktarlarda para yatırmadan deneme amaçlı 50-100 TL yatırarak yatırım yapmaya başlamalısınız. Herkese bol kazançlı günler bol paralı yıllar dileriz. 

Yorum Gönderme

0 Yorumlar