Litecoin Fiyat Tahmini - KoinRehber

Litecoin Fiyat Tahmini

Bitcoin’in tamamlayıcısı olarak bilinen Litcoin projesinin para birimi olan LTC’nin fiyat tahminleri ünlü kripto yatırımcılarına ve analistlerine göre değişse de genel kanı, bu kripto para biriminin giderek yükseleceği yönündedir. Litecoin fiyat tahmini analistler tarafından 2020 ve sonraki yıllarda LCT fiyatının artacağına işaret eder. Bu bağlamda Litecoin, gelecek vadeden bir coin olarak görülmektedir.
 Litecoin Nedir?
Litcoin, Google eski çalışanı olan Charlie Lee tarafından piyasaya sürülmüş açık kaynak yazılımlı ve eşler arası bir kripto para birimidir. Kripto dünyasının gümüşü olarak nitelendirilen Litecoin, proof – of – work algoritmasını kullanmaktadır. Aynı zamanda Litecoin, Bitcoin’e nazaran blok işlem süreci açısından daha hızlı bir hizmet sunar.
Litecoin, kâr amacı gütmeyen Litecoin Vakfı üzerinden çalışmaktadır ve şu anda vakıf fonu yalnızca mal satışları ve bağışlara dayanmaktadır. Bir diğer anlamda, vakfın Charlie Lee fonlarından fon sağladığını söyleyebiliriz. Bu nedenle Litecoin fiyat tahmini bazen boğa bazen de ayı eğilimli olarak karşımıza çıkıyor.
Litecoin Fiyat Tahmini 2020
Popüler analistlerin Litecoin fiyat tahmini konusunda öngördükleri fikirler zaman zaman değişse de genel olarak bu kripto para biriminin gelecek aylarda artacağını söyleyebiliriz. İlk olarak Wallerinvestor analistlerinin Litecoin tahminlerine bakacak olursak, onlara göre Litecoin fiyatları yükselişin aksine bir düşüş yaşayacak ve yıl sonuna kadar 37 – 36 Dolara kadar düşecektir. Bunun aksine, Investingpr analistleri ise Litecoin fiyatının artacağını ve 1000 Dolara kadar ulaşabileceğini öngörmüşlerdir.
Finder analistlerine göre Litecoin uzun vadede karlı bir yatırımdır. Teknik analist platformu olarak faaliyet gösteren Finder analistlerine göre LTC fiyatı giderek artacaktır. Buna ek olarak Bk Capital Management LLC başkanı Brian Kelly’e göre LTC fiyatı gelecek aylarda 500 Dolara ulaşacak ve muhtemelen 600 Dolara kadar çıkacaktır. Longeforecast analistleri ise LTC 2020 yılında %25 artacak ve 80 – 100 Dolar arası bir fiyata sahip olacaktır.
Litecoin ’in son dönemlerde kripto para piyasasında popülerlik kazandığını dikkate alırsak aslında bu öngörüler gerçeğe oldukça yakın. Zaman zaman boğa ve ayı saldırıları yaşayan LTC her zaman yeniden toparlanmayı başardı. Bu nedenle LTC’nin kripto pazarında etkin bir yere sahip olması inkâr edilemez bir gerçektir.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar