Monero Nedir? - KoinRehber

Monero Nedir?


Cryptonote şirketi tarafından 2012 yılında piyasa sürülen bir kripto para birimidir. Bitcoin benzeri ancak Bitcoin’ den farklı özelliklere sahiptir. Altcoinler arasında izlenememe özelliğine sahiptir. 900 bin dolarlık hacme sahip olan Monero altcoinler arasında 12.sırada yer almaktadır. Kripto para sektöründe işlem yapan birinin eğer cüzdan adresini öğrenirseniz sonra yapacağı işlemlerinde ne kadar para alıp gçnderdiğini veya nereye gönderdiğini görebilmek mümkündür. Ancak Moneroda böyle bir şey söz konusu değildir. Çünkü Monero gizlilik özelliğine sahiptir. Deep Web kullanıcıları bile artık para yerine Monero kullanmaya başlamıştır.

Monero Fiyat Tahminleri

Monero piyasa ilk girdiğinde 0.001 dolar civarında işlem görmekte idi. 2014 yılında bu fiyatlarla piyasa giren Monero 2017 yılında hızlı bir yükseliş göstererek 490 dolar seviyelerinden işlem görmeye başlamıştır. 2019 yılında ise yaklaşık olarak 52 dolar seviyesinden işlem görmeye başlamıştır. Şu an için düşüşte olan Monero için piyasalarda genelde olumlu yorumlar yapılmaktadır. Kripto para piyasasında çalışan ve araştırmalar yapan Satis Group gelecek 5 yıl içerisinde kripto piyasasında Monero zirvede yer alacağını öngörmektedir. Monero ‘nun piyasaya çıktığından beri oluşturduğu grafikler incelenirse bundan sonraki süreçte büyük bir düşüş olmayacağını söylemek oldukça yerinde  bir tahmin olacaktır. Açıklanan sebeplerden dolayı Monero kısa vadeli bir yatırım olarak düşünülmemelidir. Ancak uzun vadeli yatırım için avantajlı olacağı düşünülmektedir.

Monero ve Türk Alım Siteleri

Monero, Türk alım sitelerinde göze çarpan bir kripto para birimi değildir. Bu durmda Türk ekonomik sistemi etkilidir. Bu sistem göz çnüne alındığında Türk alım sitelerine gelecek gibi görünmemektedir. Monero almak için;
- Bittrex
- Bitfinex
- Hitbtc
- Binance siteleri ziyaret edilerek fiyatlarına bakmak mümkündür.
Monero satın almak için bir miktar Bitcoin’ e sahip olmak gerekmektedir. Bunun için herhangi bir Türk Borsasından Bitcoin almanız için gerekli olacak Ripple veya başka bir parayı satın almanız gerekmektedir. Sonrasında bu Ripple ile belirttiğimiz sitelerin birine girerek Bitcoin almanız gerekmektedir. Ardından aldığınız Bitcoin ile Monero satın almanız mümkün olmaktadır. Piyasalar iyi analiz edilerek yatırım kararı almanız gerekmektedir.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar