Steem Fiyat Tahmini - KoinRehber

Steem Fiyat Tahmini

Blockchain platformu olan Steemit’e dayanarak çalışan Steem, kullanıcıların bu platforma sağladıkları katkılar ile Steem tokenları kazanmaları doğrultusunda faaliyet gösteren bir projedir. Steem sayesinde kullanıcılar içerik üretmekte ve bu içerikleri Steem tokenlarına çevirmektedir. Son zamanlarda popülerlik kazanması nedeniyle Steem’e olan merak artmakta ve gelecek aylar için Steem fiyat tahmini de bu nedenle büyük ilgi görmektedir.
Steem Nedir? Özellikleri Nelerdir?
Steem, blockchain ağı olan Steemit’e dayanarak çalışmaktadır. Steemit’in amacı her gün yeni bir Steem üretmek ve bunu kullanıcılara sunmaktır. Kullanıcılar elde ettikleri tokenları çeşitli para borsalarında kullanabilmekte ve kar elde etmektedirler. Steemit platformunun para birimi Smart Media Token’ları (SMT) olarak bilinmektedir. SMT, Etherium blockchain’in ERC20 tokenlarına benzetilebilir. Ancak SMT, ERC20’den farklı olarak Akıl Kanıtı (PoB) algoritması ile çalışmaktadır.
Steem platformunun resmî web sitesi, steem.com şeklindedir. Bu site sayesinde Steem projesi hakkında daha fazla bilgi almak ve projenin temel işlevini daha yakından anlamak mümkündür. Kullanıcılarına kazanç sağlamak için piyasaya sunulan Steem, analistlerin de dikkatini bir hayli çekmektedir. Bu nedenle, özellikle gelecek aylar için Steem fiyat tahmini hakkında değişik fikirler ileri sürülmekte ve bu kripto para biriminin yaşadığı eğilimler yakından izlenmektedir.
Steem Fiyat Tahminleri 2020
2019 yılının Steem fiyat tahmini, farklı analistlere göre değişiklik gösterse de genel kanı, bu kripto para biriminin çok az artış göstereceği şeklinde olmuştu. 2019 yılında olduğu gibi 2020 yılında da genel bir yükselme beklenmektedir. İlk olarak, TradingBests’e göre, Steem 2019 yılının son günlerinde 0.22 Dolar olacaktır. Bu fiyatın 2020 yılında ise maksimum 0.4 Dolara yükselmesi beklenmektedir.
Cryptonewsz’dan David Cox’a göre ise Steem fiyatının yakın bir zamanda yükselme ihtimali oldukça düşüktür. Cox, Steem fiyatının sabit kalacağını ancak uzun vadede yükselişlerin mümkün olduğunu belirtmiştir. Coinpredictor.com sitesine göre ise kötümser bir tahmin yürüterek Steem fiyatlarının küçük bir düşüş yaşayacağını öngörmektedir. Bunun aksine, Cryptoinfobase.com sitesinde Alex Mistrelle, Steem 2020 senesinde tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşacağını tahmin etmektedir. Crytoinfobase sitesi 2019 yılının ikinci yarısında Steem fiyatının 0.4 – 0.6 Dolara ulaşacağını belirtmişti.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar