Steem Nedir? - KoinRehber

Steem Nedir?


Steem bir Blockhain platformudur. Steemit blockhain platformuna dayandırılmış bir coin’dir. Aslında kripto para birimlerinden bir tanesidir. Steemit platformu aktif , canlı ve sürekli büyüyen bir ekonomi ortamı oluşturarak sosyal medya anlayışını yeniden biçimlendirmeyi hedeflemektedir. Bu sistemde kullanıcılar ürettikleri içerikler karşılığımda ödül kazanmaktadır. Steemit platformu her gün yeni Steem birimi üretmekte ve onu kullanıcılarına sunmaktadır. Steem Blockhaini’ne dayanan web sitelerindeki bütün veriler sabit bir defter üzerinde işlenmektedir.

Steem Nereden Alınır?

Steem dünyanın farklı noktalarından katılan kullanıcıların oluşturduğu bir topluluk tarafından yönetilmektedir. Steem’ler lider kripto olarak bilinen Bitcoin ve Ethereum’dan daha hızlı işlem gerçekleştirme potansiyeline sahip ibr kripto para birimi olarak dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. Bu kripto para birimini kullanarak ürettiğiniz içeriklerinizden para kazanırken yaptığınız işlemler için ücret ödemeniz gerekmemektedir. Steem, Binance ve Bittrex gibi birçok kripto borsasından satın alınabilmektedir.

Steem Dolar Fiyat Tahmini Nasıl Yapılır?

Öncelikle tahmine başlamadan önce kripto para borsalarının hangileri olduğu bilmek gereklidir. Çünkü borsalar bilinmeden bu para biriminin gelecek seyrini gerçekleştirmek bir hayli zor olacaktır. İnternet üzerinden aratıldığında birçok kripto para borsası olduğu görülmektedir. Bu borsaların uzun süreli takibi sonrasında yapılacak tahmin ancak efektif sonuç bağlamında değerli olacaktır. Tahminler üzerinden işlem yapacak kişilerin bu tahminlerin dayanak noktalarına da dikkat etmeleri gerekmektedir. Dayanağı olmayan boş tahminlere göre yapılan işlemler mağduriyet yaşatabilmektedir.

Teknik Analiz Yöntemi

Bu analiz yöntemi, geçmişte gerçekleşen fiyat hareketlerinin gelecekte de aynı değerlerde olabileceği tahmininden hareketle çalışan bir yöntemdir. Finans piyasalarında gerçekleşen fiyat hareketliliği grafikler aracılığı ile izlenerek takip edilmelidir. Grafikler üzerinde meydana gelen şekiller bir formasyon oluşturmaktadır. Bu formasyonlardan hareketle gelecekte de aynı şekilde olma olasılığının yüksek olduğu görülmektedir. Bu formasyonların sunduğu katkılardan dolayı bu analiz yöntemi yatırımcılar tarafından sıklıkla kullanılmaktadır.

Steem Piyasası Kazanç Bağlamında Güvenli Mi?

Sürekli değişen ve gelişen bir piyasa olan kripto para borsası günümüzde riski yüksek bir yatırım olarak karşımıza çıkmaktadır. Çünkü yüksek miktarlarda kazandırma imkânının yanında kaybettirme olasılığı da yüksek olan bir piyasadır. O yüzden yatırımcılar azami dikkat göstermelidir.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar