Stellar Fiyat Tahmini - KoinRehber

Stellar Fiyat Tahmini

2014 yılında kripto para piyasasına sürülen Stellar, piyasanın büyük ilgi gören kripto para birimlerinden biridir. Stellar’ın gördüğü bu ilgi birçok yatırımcının ve analistin de bu para birimine olan merakını artırmıştır. Bu bağlamda bazı analist ve uzmanlar Stellar fiyat tahmini yönünde fazla boğa eğilimi görmektedirler. XLM’nin fiyatı konusunda farklı fikirler ileri sürülse de yatırım için iyi bir para birimi olduğu inkâr edilemez bir gerçektir.
Stellar Nedir? Özellikleri Nelerdir?
Yıllarca birçok kripto para birimi ve altocinler piyasaya sürülse de bunlardan yalnızca birkaçı başarılı olabilmiştir. Stellar da söz konusu başarılı kripto para birimlerinden biridir ve piyasanın en iyileri arasına girmeyi başarmıştır. 2014 yılında kripto pazarında yerini alan Stellar, Ripple projesinin kurucu ortağı olan Jed McCaleb tarafından hazırlanan bir para birimdir. Jed ile birlikte eski bir avukat olan Joyce Kim de Stellar platformunun kurucusudur.
Proje, kâr amacı olmayan Stellar Kalkınma Fonu ve Stripe kurucusu Patrick Collison tarafından başlatılmıştır. Stellar’ın Stripe’dan 3 milyon fon alması ile yerini sağlamlaştırmıştır. Proje ilk başlatıldığında yaklaşık 100 milyon Stellar bulunmaktaydı ve bu miktarın %25’i finansal katılım adıyla dağıtılacaktı. Stellar’ın dijital para birimi olan XLM ise merkezi olmayan, açık kaynaklı bir kripto paradır. Son beş yılda büyük popülerlik yakalayan XLM, işletmeler ve özel kuruluşlar arasındaki küçük ödemeler için kullanılmaktadır. Bu bağlamda, Stellar fiyat tahmini de birçok özellikleri ile fark yaratan bu para birimi hakkında merak edilen konuların başında gelmektedir.
Stellar Fiyat Tahminleri 2020
Başarılı analistlerin Stellar hakkında fiyat tahminlerine göz atacak olursak öncelikle birçok analistin bu kripto para biriminin boğa eğiliminde olduğu konusunda öngörüler yürüttüğünü belirtelim. Kripto pazarının devlerinden olan Mega Crypto analistlerinin 2020 Stellar fiyat tahmini, XLM’nin yükseleceği yönünde. Bu analistlere göre 2020 yılında XLM fiyatı 5.10 Dolar’a ulaşacaktır.
Beincrypto analistleri ise 2020 yılında XLM’nin 0.07 ve 0.2 Dolar arasında olacağını tahmin ediyorlar. Onlara göre Stellar piyasanın gelecek vadeden bir projesidir. Son olarak Coinnounce analistleri ise XLM fiyatının 2020 sonuna kadar 0.55 Dolara kadar ulaşacağını ve 2025 yılı sonunda bu rakamın 1. 5 – 22 Dolara kadar yükselebileceğini bildiriyorlar.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar