Ülkemizdeki Şirketler Blockchain Teknolojisi Üzerinde Çalışıyor - KoinRehber

Ülkemizdeki Şirketler Blockchain Teknolojisi Üzerinde Çalışıyor

Blockchain teknolojisi, günümüzün en dikkat çeken ve en güvenilir olan teknolojilerin başında gelir. Günümüzde birçok şirket bu teknolojiyi kullanarak işlerini yürütmektedir. Güvenilir olmasıyla birlikte birçok şirketin tercih ettiği bu yöntem ülkemizde’ de son dönemde tercih edilmektedir. Birçok şirketimiz artık işlemlerini bu teknolojiyi kullanarak yapmaktadır. Şirketlerimizin yanı sıra devletimizin’ de bu teknoloji üzerinde çalışmalar yaptığı biliniyor. İlerleyen dönemlerde bu teknoloji kullanılarak ihracat ve ithalat işlemleri hızlı bir şekilde yapılabilecek. Ülkemiz şirketlerinin yaptığı çalışmaları gelin birlikte inceleyelim.

Akbank Blockchain Teknolojisiyle Artık Güvende

Ülkemizin önde gelen bankalarından biri olan Akbank, teknolojiyi yakından takip etmektedir. Gelişen teknolojiyi yakından takip eden Akbank, son olarak gündemine Blockchain teknolojisini gündeme aldı. Banka Uluslararası para transferlerinde bu teknolojiyi aktif olarak kullanmak istiyor. Bu teknoloji sayesinde para transferleri hem daha hızlı gerçekleşecek hem’ de daha güvenli olacak.

Takasbank Blockchain Ağı Kurdu

Adını son dönemde sıklıkla duyduğumuz Takasbank yaptığı açıklamada Blockchain ağını kurduğunu açıkladı. BİGA Dijital varlık transfer formu ismi verilen bu ağ sayesinde kullanıcılar istedikleri zaman altını farklı kişilere transfer edebilecek. Yeni bir proje olmasına rağmen şimdiden birçok firmanın dikkatini çekti. Ülkemizin önde gelen bankalarından Garanti, Albaraka, Akbank, Ziraat ve Vakıfbank bu ağa katıldığını açıkladı.

Turkcell Çalışmalar Yapıyor

Ülkemizin en önemli şirketlerinden biri olan Turkcell Blockchain teknolojisi konusunda çalışmalar yaptığını açıkladı. Yapılan bu çalışmalar neticesinde Turkcell abonesi olan kullanıcıların bilgileri kısa sürede ve güvenli şekilde farklı kurumlara aktarımı yapılabiliyor. Bu uygulama sayesinde kullanıcıların kişisel bilgileri güvende tutuluyor. İlerleyen yıllarda tamamen blockchain teknolojisi kullanmak isteyen Turkcell, çalışmalarına ara vermeden devam ettiği biliniyor. Kullanılacak bu teknoloji sayesinde, son dönemde artan kimlik hırsızlığının önüne geçirmesi planlanıyor.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar