Yeni Kripto Rehberliği Yayınlayan Kanada - KoinRehber

Yeni Kripto Rehberliği Yayınlayan Kanada

Yeni kripto rehberliği yayınlayan Kanada, kripto para birimi düzenlemesi için bir hamle daha yaptı. Menkul Kıymetler yasası, kripto varlıkları yeteri kadar kapsamaz. Kripto borsalarının karmaşık yapısı, konun daha da girift hale gelmesine sebep oluyor. Kanada Menkul Kıymetler Borsası CSA, kripto varlıklarına yönelik ticari faaliyetlere dair yeni rehberlik yayımladı. Bu, menkul kıymetler borsası yasalarının dışına çıkma zamanını göstermektedir.

Kripto Düzenlemesinde Hamle Yapan Kanada

2019 senesinde duyurulan Facebook Libra kripto varlığından bu tarafa, dünya üstündeki tüm kripto varlık düzenleyicileri, kripto varlığı düzenlemek için çok çaba sarf ettiler. Tüm gelişmelerle beraber kripto, yeterince anlaşılmayan ve kavranmayan yeni bir varlık sınıfı olarak görülmeyi sürdürüyor.
2020 senesinin ilk günlerinde, kripto dünyasının en hareketli ülkeleri arasında, Kanada yer alıyor. CSA Kanada Menkul Kıymetler Borsası yöneticileri, kripto ticareti ile alakalı bir rehber yayımladılar. Yayımladıkları rehberde Kanada kripto düzenleyicileri, amaçlarına da değindiler. Kanada ülkesindeki yasalar, kripto para birimlerinin rahatlıkla kullanılabileceği ölçüde değildir. Hedefin, ülkenin mevcut menkul kıymetler yasalarının dışına çıkabilmeyi sağlamak olarak açıklandı.

Menkul Kıymetler Borsası Yasaları

Düzenleyiciler, kripto varlıkların da menkul kıymetler olduğuna değindiler. Menkul kıymetler yasalarına bundan sebep uymaları gerektiğinin altını çizdiler. Louis Morisset, CSA Başkanıdır. Kanada, kripto sektörünün gelişen manzarasında, hem yenilikçi ürünler hem hizmetler hem de uygulamalar sunmak isteyen Fintech işletmelerini desteklemek istemektedir. Kripto para birimlerinin maksadını ve doğasını ayırt etmenin zorluklarına değinen Morisset, bu zorlukların özellikle 2017 senesindeki parlamadan sonra oluştuğunu anlattı.
Morisset, o zamandan beri, fon toplamanın bir yolunun da coin ve token çıkarmak olduğuna dikkatleri çekti. Kripto varlıkların temettü hakkı ile gelir sağlamasının, onları açık ve net bir şekilde menkul kıymet yaptığı yaptığını söyledi. Kripto para birimlerine dair borsaların, konuyu daha da karmaşık hale getirdiği vurgusunda bulundu.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar